
Gisteren is er in de helpbestanden van Canon's nieuwste RAW software (DDP 3.4.1.1) een nieuwe camera
ontdekt. De Canon 1000D. Deze nieuwe body zal waarschijnlijk een digitale spiegelreflex zijn voor de instapper die de -inmiddels behoorlijk geavanceerde- Canon 450D nog te prijzig vindt.
In 2003 verraste Canon vriend en vijand met de Canon 300D, deze 6 megapixel digitale spiegelreflex was voor de 'lage' prijs van slechts zo'n 1.200,- euro te koop. Een koopje vergeleken met alle andere modellen die vaak duurder dan tweeduizend euro waren.
Momenteel tel je voor een Canon 450D toch nog zo'n 600 a 700 euro neer en dus is er ruimte voor een betaalbaarde instapmodel. Mogelijk komt de prijs van deze camera op hetzelfde niveau als de huidige Canon 400D, zo'n 400 euro.
Specificaties over de nieuwe camera zijn nog in het geheel niet bekend. Waarschijnlijk verschijnt de Canon EOS 1000D eind augustus tesamen met de opvolger van de Canon 5D.
Let op: Inmiddels is de
Canon 1000D officieel aangekondigd.
Bron:
X01.nl
 |
|
Over de auteur; Elja Trum Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop. Elja is getrouwd en vader van Mika. |
Dit artikel doorsturen
Je gegevens worden niet opgeslagen en alleen gebruikt om de rechtsboven getoonde e-mail te versturen.