30 januari 2007, 23:48 | | 17430x gelezen

Canon geruchten (40D, 4D) voor PMA 2007


Bekijk ook onze preview van de Canon 40D.
Toevoeging augustus 2007

Met nog maar 36 dagen te gaan tot de PMA 2007 beurs komen er, zoals altijd, weer de nodige geruchten voorbij over nieuwe camera's. De verwachte Canon 40D bijvoorbeeld, de opvolger van de 30D die volgens de standaard omlooptijd van anderhalf jaar nog niet aan de beurt zou zijn. Maar ook over de opvolger van de 5D (die wel aan de beurt is) doen natuurlijk de nodige geruchten de ronde.

Vorige week was op de site van Canon Hong Kong een paar minuten lang een Canon 40D pagina te vinden. Niet dat daar iets nuttigs op stond (alleen maar de tekst 'EOS 40D'), maar het werkt natuurlijk als een speer voor de geruchtenstroom.

Verwachte specificaties zijn toch wel op zijn minst een 10 megapixel sensor (wellicht 12), Digic III processor, anti-dust technologie en een hogere maximale ISO.

Naast nieuwe camera is er ook al een nieuwe lens die verwacht wordt. De Canon EF 800mm f/5.6 DO IS USM.

Volgens de laatste geruchten is de opvolger van de Canon 1Ds Mark II overigens niet op tijd af voor deze beurs. Deze 22 megapixel camera zou gepresenteerd worden op de PhotoPlus Expo 2007 die pas in oktober 2007 gehouden wordt. Volgens deze bron zouden er problemen zijn om de hoge resolutie van de camera te vereenigen met de EF lenzen. Deze lenzen zouden niet goed genoeg meer zijn en daarom denkt Canon zelfs na over een nieuwe lensaansluiting voor de Canon 1Ds Mark III.

Niet iets wat heel waarschijnlijk lijkt overigens. Mogelijk zijn hier twee geruchten door elkaar gehaald; een nieuwe 22 megapixel body en een mogelijke medium format camera door Canon. Dat laatste lijkt me overigens ook een interessante ontwikkeling. Wellicht wordt het dan toch niet die Hasselblad. knipoog

Canon 40D photoshop impressie
De Canon 40D (photoshopped)


Meer over de PMA 2007 lees je ook op Tweakers.net.

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(0)
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Compositie: Werken op niveau


Er zijn een aantal eenvoudige 'regeltjes' die ervoor zorgen dat een foto net dat beetje extra krijgt boven een standaard kiekje. Het leuke is dat het allemaal redelijk simpele aanpassingen zijn. Door je positie of de compositie minimaal aan te passen maak je een foto snel stukken aantrekkelijker. Een van die handige regeltjes is het werken op niveau.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3823 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.