Photofacts.nl
15 augustus 2011, 23:20 | | 4144x gelezen

Lightroom: voor en na foto vergelijken

Soms vraag je jezelf na een bewerking af of de foto nu veel beter geworden is dan hij was. Dit is gelukkig makkelijk te controleren binnen Lightroom. Het kan zelfs op verschillende manieren, maar de makkelijkste is wat mij betreft gewoon de backslash toets (deze: \) gebruiken. Door nogmaals de backslash toets te gebruiken schakel je weer terug naar je aangepaste versie. Een snelle en eenvoudige manier om te zien of je verbeteringen goed uitgepakt hebben.

Zoals ik al aangaf is het niet de enige manier. Wanneer je in de ontwikkelmodule op de letter Y drukt kom je ook in een vergelijkingsmodus. De voor- en na foto worden nu naast elkaar getoond. Met de toetscombinatie ALT - Y en SHIFT - Y kun je nog schakelen tussen de manier waarop de foto's naast elkaar getoond worden.

Overigens kun je tijdens het vergelijken op inzoomen op een detail in de foto. De andere foto zoom automatisch mee op dezelfde plek in de nabewerkte foto. Zo kun je jouw nabewerking tot in detail controleren.

Voor en na bewerking vergelijken


delen!

reacties (7)

  • Peter van Veen
    Profiel Twitter Peter van Veen | dinsdag 16 augustus 2011, 05:58Handige tip! En mooi dat er nu ook een aparte categorie voor Lightroom Tips is. Dit pakket bevat inmiddels ook zoveel mogelijkheden, dat er altijd wel iets te leren overblijft. Of voor de 'oh ja' momentjes.
  • èFJéVermeulen
    Profiel èFJéVermeulen | dinsdag 16 augustus 2011, 09:53Nu we toch bezig zijn met het doorgeven van Lightroom-tips. In welke module waar je ook bezig bent, gebruik dan de toetscombinatie ALT-backslash en je krijgt een overzicht van alle sneltoets combinaties. Ik werk er zelf veel mee.
    Doe je voordeel!
  • Martin
    Martin | dinsdag 16 augustus 2011, 10:03@èFJé: Je bedoelt waarschijnlijk: Ctrl /
  • Photomad2010
    Profiel Photomad2010 | dinsdag 16 augustus 2011, 11:01Hai Elja, bedankt voor deze tip, ben het eerder al eens tegengekomen maar was weggezakt in de grijze hersenmassa. Super dat je ons geheugen hier opfrist. Bedankt!
  • Hans van den Broek
    Hans van den Broek | dinsdag 16 augustus 2011, 14:48Hallo Elja,

    Bedankt weer, ik werk veel met Lightroom, maar na verloop van tijd merk je toch dat je in de 'flow' die
    dingen onthoudt die direct gebruik gemakkelijk maken.
    Dan is het goed af en toe herinnert te worden aan z'n short key!

    Ik maak eigenlijk altijd eerst een virtual copy (cmd+') en vergelijk vaak het organel en de bewerkte met cmd+N (dan kan je er 2 maar ook 3 of 4 in beeld brengen. Maar met 1 foto is "" of 'Y' ook handen

    Thanks
    Hans
  • ThaddeuZ
    ThaddeuZ | woensdag 17 augustus 2011, 17:22Idd, ik maak ook altijd een virtuele copy. Dan zie je in gallery modus netjes je origineel + mash up naast elkaar staan.
    En toch vind ik ook dit een goede tip!
  • èFJéVermeulen
    Profiel èFJéVermeulen | donderdag 18 augustus 2011, 09:58Ja, Martin je hebt gelijk het is inderdaad de ctrl / toetscombinatie.

Schrijf een reactie

Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

gerelateerde artikelen

Fotoreis naar Nepal en Tibet
Beginnersworkshop gegeven door Damien Franscoise | kosten: € 2,395.00

Fotoreis naar Nepal en Tibet

In een nauwe samenwerking tussen de reisorganisatie en Azië specialist Snow Leopard en Tweemetervijf fotografie is een unieke fotocursus reis naar Nepal en Tibet georganiseerd. Tijdens deze reis worden foto enthousiastelingen begeleid door mij in het maken van betere reisfoto’s / vakantiefoto’s terwijl we door één van de meest fotogenieke gebieden.

» lees verder

Top artikel

8 tips voor een perfecte achtergrond bij portretten

Een bekend probleem bij veel (beginnende) fotografen zit niet zozeer in het hoofdonderwerp, maar juist in wat daar omheen gebeurt: door de compositie staat je model te centraal, of de omgeving leidt te veel af. Daarom: een aantal tips voor een perfecte achtergrond bij je portretten!

» lees verder

 



Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord