3 oktober 2010, 22:42 | | 2117x gelezen

E-mail marketing; binnenkomen per e-mail

'Gaarne zou ik mij, via deze mail, bij u willen introduceren en presenteren als zelfstandig fotograaf. Hierbij stuur ik u een selectie van foto's, die ik recent voor diverse opdrachtgevers maakte'. Met deze zinnen presenteerde een fotograaf zich onlangs onze directie. Hij is niet de enige. Twee tot drie fotografen per week proberen op een vergelijkbare manier bij het bedrijf binnen te komen.

Zelden worden deze e-mails persoonlijk geadresseerd. Daarnaast is het getoonde werk vaak wel mooi, maar niet aansprekend. Het is verspilde moeite. De strijd om het bestaan is hard en fotografen moeten knokken om bij bedrijven binnen te komen. Maar ik heb sterk de indruk dat de e-mails neerkomen op het schieten met hagel. Het bedrijf dat de e-mail ontvangt maakt iets, handelt in iets of is als (non-profit)organisatie actief. Maar wat binnenkomt zijn beelden die daar niet op slaan.

Illustratie


Zo vraag ik me af of je de directeur van een bedrijf die bijvoorbeeld vrachtwagens verkoopt kunt overtuigen met foto's van een reportage uit Cuba. Een klant moet het idee krijgen: dat wil ik ook. Hoe mooi die reportage vanuit fotografisch oogpunt ook mag zijn, hij spreekt op dat moment niet aan.

Overigens zie ik ook wel veranderingen in de benadering van klanten. Een paar dagen geleden kwam een mail binnen van een andere fotograaf: 'U heeft een onderwerp waar foto's van gemaakt moeten worden, en wij nemen de totale organisatie op ons voor een vooraf overeengekomen prijs. Of het nu een campagne, een beeldbank of een productieshoot is. Wij organiseren en boeken modellen, locaties, styling en visagie, fotograferen en bewerken alle definitieve opnames.'

Dat is al actiever dan het eerder genoemde mailtje, maar nog te algemeen, lijkt mij. Misschien goed voor een opdrachtgever die het geregel moe is, maar misschien is de ontvanger nog helemaal niet zover. Ook deze fotograaf heeft zich niet in de geadresseerde verdiept en schiet met hagel en spreekt zijn doelgroep waarschijnlijk niet aan.

Probeer een prospect persoonlijk te benaderen. Laat zien dat je begrijpt wat de business van de geadresseerde is. Misschien letterlijk: ga er desnoods langs en toon enthousiasme of interesse. Een persoonlijke mail komt dan later wel. En kom met iets waaruit blijkt dat je met een 'offer you can't refuse' komt. Zonder dat je dat ook zo moet benoemen.

En probeer te achterhalen wie er echt aan de touwtjes trekt en wie nu al -en wat- levert. Ken je klanten, maar ook je concurrenten.

Ed Coenen   Over de auteur; Ed Coenen
Ed Coenen is onder meer reportagefotograaf. Hij ziet zijn foto's afgedrukt in tijdschriften.
 Deel dit artikel
(3)
Reinoud
ProfielReinoud | zondag 3 oktober 2010, 23:39
Email marketing? De eerste voorbeelden die je aanhaalt klinken alsof ze voldoen aan alle voorwaarden om spam te zijn: ongevraagd, niet persoonlijk en in bulk verzonden. Gelukkig is dat tegenwoordig gewoon verboden in Nederland, en sinds enige tijd ook als het aan bedrijfsmatige e-mailadressen (wat daar ook mee bedoeld wordt) is gericht...
tonv
Profieltonv | maandag 4 oktober 2010, 04:38
Zoals Reinoud het zegt heeft zulke email als snel de geur van spam. Dus niet bepaald de manier om binnen te komen. Ik geloof meer in persoonlijke benadering waar jij mee afsluit. Zorg dat je met iets unieks op de proppen komt waar een potentiele klant echt op zit te wachten. En als je de juiste man met het juiste idee op 't juiste moment bent kan business niet uitblijven.
Niels
ProfielTwitterNiels | maandag 4 oktober 2010, 08:23
Ed: interessant artikel!

Volgens mij is dit inderdaad niet de weg die je moet bewandelen om je dienst te verkopen. Zoals Ton zegt is persoonlijk contact veel belangrijker, de klant heeft dan ook gelijk een beeld met wie hij eventueel zaken wil gaan doen.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.
Contracteren en Algemene Voorwaarden
Beginnersworkshop gegeven door Charlotte | kosten: € 296.31

Contracteren en Algemene Voorwaarden

Je hebt een bedrijf en wil dat deze zo goed mogelijk loopt. Daarnaast wil je uiteraard zo veel mogelijk problemen voorkomen. In deze workshop leer je waar een basiscontract aan moet voldoen en hoe je deze aan kunt vullen naar je eigen wensen. Verder leer je hoe en wanneer je rechtsgeldig het contract en algemene voorwaarden aan kunt bieden.

» meer informatie

Tips voor het maken van een bruidsreportage


Wanneer je een tijdje actief bent met fotografie krijg je doorgaans vanzelf een keer de vraag van iemand of je geen foto's wilt maken op hun bruiloft. Denk in elk geval even goed na voordat je hier op in gaat. Een bruiloft is een lange dag die snel voorbij vliegt en de foto's zijn een belangrijke herinnering aan die dag. Overdoen is er niet bij, dus je moet wel zeker van je zaak zijn. Dankzij de digitale camera's is de kans op het verpesten van een gehele shoot gelukkig en stuk kleiner geworden.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 4799 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.