15 mei 2008, 00:48 | | 3623x gelezen

Adobe komt met DNG 1.2 en een DNG codec voor Vista

Adobe DNGAdobe heeft versie 1.2 van het DNG formaat (digital negative) uitgebracht. Het vernieuwde formaat kan nu ook metadata van meerder camera's in één enkel bestand opslaan zodat je meerdere varianten van een foto (RAW bewerking) kunt opslaan zonder kopieen van het bestand te maken. Ook zijn er een aantal nieuwe metatags toegevoegd waaronder een veld voor CRC informatie. Hiermee kan een beschadigd bestand achteraf gerepareerd worden.

Met het vernieuwde formaat hoopt Adobe meer fabrikanten over te kunnen halen het open RAW formaat te ondersteunen in de camera zelf. Onder andere Hasselblad, Leica, Ricoh en Samsung bieden al ondersteuning voor het formaat.

Persoonlijk ben ik ook erg blij met de nieuwe DNG codec voor Windows Vista. Hiermee kun je binnen de verkenner van Windows DNG bestanden bekijken. Wanneer je door folders met DNG bestanden bladert zie je dus direct de thumbnails van de betreffende foto. Wel zo prettig en eigenlijk vreemd dat ze er nu pas mee komen.

Uitgebreide specificaties (PDF) zijn ook beschikbaar. De nieuwe DNG converter is gratis te downloaden van de Adobe website.

Bron: Tweakers.net

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(5)
Zonnevogeltje
Zonnevogeltje | donderdag 15 mei 2008, 08:04
Pentax bied ook ondersteuning voor DNG.
Mattijs
ProfielMattijs | donderdag 15 mei 2008, 17:19
Goede verbetering van het DNG formaat. Persoonlijk voel ik er wel wat voor. Alleen vraag ik me af wat het verlies is aan beeldinformatie wanneer ik mijn NEF (Raw) files converteer naar DNG. Weet iemand dit?
roger767
roger767 | donderdag 15 mei 2008, 17:20
hoe zit het met Photoshop en Lightroom, zij herkennen meteen de nieuwe DNG? of moet je eerst een update doen?
MarcelG
MarcelG | vrijdag 16 mei 2008, 17:03
Eindelijk! Ik schiet alles direct in DNG (en gebruik LR voor de hele workflow) maar nu kan ik eindelijk ook gewoon in de explorer m'n foto's herkennen. Scheelt weer zoeken!
MarcelG
MarcelG | zaterdag 17 mei 2008, 15:14
Helaas pindakaas...alleen voor de 32-bit versie van Vista. Daar kan ik dus weer niks mee....snik.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

10 tips voor Macrofotografie


Met macrofotografie kun je alledaagse onderwerpen zo vastleggen dat ze toch bijzonder worden. Doordat je zo dichtbij fotografeert zie je dingen eens in een heel ander perspectief. Zin om met macrofotografie aan de slag te gaan? In dit artikel 10 tips om je op weg te helpen.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3825 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.