12 april 2010, 17:38 | | 2617x gelezen

Adobe Photshop CS5 nu officieel aangekondigd

Vandaag kondigt Abobe officieel haar Creative Suite 5 aan. In dit nieuwe pakket zit uiteraard ook een nieuwe versie van Photoshop. Hierin zijn ook voor fotografen weer een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. De opvallendste verbeteringen zijn de afgelopen weken al bekend gemaakt, zoals de indrukwekkende Content Aware Fill en Puppet Warp.

Een beetje raar brengt Adobe het wel, eerst werd de aankondiging van vandaag aangekondigd en nu is Photoshop CS5 dus nog niet beschikbaar. Binnen 30 dagen komt Photoshop CS5 beschikbaar, je kunt het pakket wel alvast bestellen.

Photoshop is nu volledig in 64 bits opgezet (zowel Windows als Mac) zodat grotere hoeveelheden geheugen aangesproken kunnen worden. Ook interessant zijn de verbeterde selectie gereedschappen, de automatische lenscorrectie en de verbeterde HDR functionaliteit. Ook beschikt de nieuwe Photoshop uiteraard weer over een nieuwe Camera Raw. Deze Camera Raw 6 is dezelfde versie als die nu gebruikt wordt in Lightroom 3 Beta en heeft dus onder andere ook de goede ruisreductie.

Tarieven
Zoals verwacht zijn ook de prijzen van deze nieuwe versie weer pittig. Aan de andere kant; voor een nieuw objectief leg je het geld ook zo neer. De normale Photoshop CS5 versie kost 1.010,31 euro. De upgrade kun je aanschaffen voor 296,31 euro.

Je kunt ook gaan voor Photoshop Extended CS5. Deze kost in de volledige versie 1.426,81 euro en voor de upgrade 474,81 euro. Een proefversie van Adobe Photoshop CS5 zal ook gratis te downloaden zijn, je kunt jezelf hier alvast voor opgeven.

Uiteraard gaan we hier op Photofacts binnenkort nog dieper in op deze nieuwe Photoshop versie. Op internet is natuurlijk ook al het nodige te vinden, zoals de uitstekende video's van Scott Kelby. In onderstaande video van Terry White worden vijf belangrijke Photoshop CS5 functionaliteiten getoond. Meer van deze video's vind je op Adobe TV.



Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(9)
Joop Visbeek
Joop Visbeek | maandag 12 april 2010, 17:54
hmm ziet er veelbelovend uit!
Blijf me verbazen of die 'content aware fill'....
Niels
ProfielTwitterNiels | maandag 12 april 2010, 20:45
Amazing, die content aware fill... En die puppy warp... Ik heb nog niet naar de specs gekeken om CS5 te draaien maar die zullen er niet om liegen.

Wel weer een mooie nieuwe versie!
jan
jan | maandag 12 april 2010, 21:09
Meer vernieuwingen c.q. verbeteringen zijn te vinden via website Rob Galbraith.
aradilon
ProfielTwitteraradilon | maandag 12 april 2010, 21:19
Ik ben benieuwd en ga zeker de trials proberen van Photoshop en Premiere Pro
rbrt
Profielrbrt | dinsdag 13 april 2010, 09:39
"Aan de andere kant; voor een nieuw objectief leg je het geld ook zo neer."

Je realiseert je hopelijk wel dat er tegenwoordig heel wat mensen zijn die van 1000 euro een hele maand moeten rondkomen?
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | dinsdag 13 april 2010, 11:09
@rbrt; Sja, ik kan echter ook niks aan de prijsstelling van Adobe veranderen. Volgens mij kunnen we wel zeggen dat Photoshop het geld absoluut wel waard is (net als vele een nieuw objectief veel geld waard vinden).

Gelukkig zijn er ook nog altijd gratis programma's zoals Gimp.
rbrt
Profielrbrt | dinsdag 13 april 2010, 12:10
@Elja; ik begrijp dat jij niet over de prijzen van Adobe gaat.
Het ging mij meer om het gemak dat het zinnetje "... leg je het geld ook zo neer" suggereert. Voor veel mensen is dat echt geen haalbare realiteit.
gast | dinsdag 13 april 2010, 14:42
Een upgrade van CS3 naar CS5 is overigens duurder dan een upgrade van CS4 naar CS5. Ik weet eerlijk gezegd de bedragen niet, maar dat wisten ze op de persbijeenkomst te vertellen.
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | dinsdag 13 april 2010, 16:35
De exacte bedragen van de upgrades kun je zien op de website van Adobe (bij een aankoop). Een upgrade van CS2, CS3 of CS4 is volgens mij nog 'goedkoop'. Vanaf een oudere versie upgraden is duurder.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Zwart-wit fotografie; de wereld zonder kleur


Voordat er kleurenfotografie was, was er zwart-wit fotografie. De eerste foto werd ruim 180 jaar geleden gemaakt. Tientallen jaren later zagen de eerste kleurenfoto's het licht. Kleurfotografie was echter nog erg duur en dus werden de meeste foto's destijds nog in zwart-wit gemaakt. Pas rond de jaren zeventig in de vorige eeuw werd kleurenfotografie populair en nam het gebruik van zwart-wit films drastisch af. Vanaf die periode werd zwart-wit vooral de keuze voor meer artistiek bedoelde foto's en voor doe het zelvers met een eigen donkere kamer.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3823 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.