Schreef ik vorige week nog dat het wachten was op een versie van Microsoft Photosynth waarmee je zelf 'Photosynths' kunt maken; vandaag is het zo ver! Op
Photosynth.net kun je gratis je eigen Synths maken en uploaden. Photosynth is een programma waarmee je honderden verschillende foto's kunt combineren tot één bijzonder panorama / 3D model.
Op de website is tevens een
korte video cursus voor het maken van geschikte foto's en gebruik van het programma te vinden. Al is het op zich niet heel ingewikkeld.
Ik ben zelf begonnen een Synth te maken van het gebouw waar ik werk. Hier had ik een kleine tweehonderd bruikbare foto's reeds op mijn pc staan. Hoe meer foto's je gebruikt hoe langer het aanmaken van je Synth duurt (niet verwonderlijk). In mijn geval is de computer een dik uur bezig geweest, waarna ie de rest van de dag op 'Publishing Synth' heeft gestaan zonder verder vooruit te komen. Hij is momenteel nog steeds bezig met het publiceren.

Het aanmaken van een Synth is een langdurig procesOndertussen heb ik een tweede Synth gemaakt met minder foto's. Hiervoor heb ik mijn motor op het pleintje voor de deur neer gezet en 'm vanuit verschillende hoeken gefotografeerd. De 51 foto's (die ik op een lagere resolutie heb opgeslagen) kan ik momenteel echter niet uploaden omdat de website van Photosynth wegens drukte beperkt bereikbaar is. Zodra ik een Synth heb kunnen publiceren zal ik het hier in de reacties vermelden.
Momenteel is de software alleen nog beschikbaar voor gebruikers van Windows XP of Windows Vista. Een Mac OS X versie schijnt in de maak te zijn. Aangemaakte Synths zijn door iedereen te bezichtigen.
Bron:
Rob Galbraith
 |
|
Over de auteur; Elja Trum Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop. Elja is getrouwd en vader van Mika. |
Dit artikel doorsturen
Je gegevens worden niet opgeslagen en alleen gebruikt om de rechtsboven getoonde e-mail te versturen.