30 januari 2008, 23:09 | | 11262x gelezen

Sony ontwikkelt 24,7 megapixel CMOS sensor

Sony 24,7 megapixel CMOS sensorVanmiddag kwam Sony met het bericht naar buiten dat ze een nieuwe full-frame CMOS sensor hebben ontwikkeld met een resolutie van maar liefst 24,7 megapixel. Een sensor van hoge kwaliteit om de digitale spiegelreflex camera's van Sony (en waarschijnlijk Nikon) mee uit te rusten. Daarnaast is de sensor en bijbehorende elektronica geschikt voor een snelheid van 6,3 foto's per seconden. Naar verwachting verschijnt de nieuwe sensor nog dit jaar in nieuwe camera's.

Om de sensor zo vlotjes deze grote hoeveelheden data te laten verwerken hebben ze elke kolom van sensorpunten een eigen 12 bit A/D-converter gegeven. Hierdoor zou tevens de ruis binnen de perken blijven. De uiteindelijke foto heeft een resolutie van maar liefst 6.096 bij 4.056 pixels.

Naast de binnenkort verwachte Sony a900 professionele digitale spiegelreflexcamera zal de sensor naar alle waarschijnlijkheid ook te vinden zijn in nieuwe modellen van Pentax en Nikon. Zij hebben in het verleden al vaker gebruik gemaakt van Nikon sensoren. Een mogelijke Nikon D3x zou al binnen een half jaar te verwachten kunnen zijn.

Met deze nieuwe sensor wordt de monopoly positie die Canon al jaren heeft op het gebied van hoge resolutie sensoren in digitale spiegelreflex camera's doorbroken. De huidige Canon 1Ds mark III beschikt over een sensor van 21 megapixel.

Bron: Tweakers

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(13)
NielsThijssen
ProfielTwitterNielsThijssen | woensdag 30 januari 2008, 23:20
Dit worden absoluut geen leuke bestanden meer om "raw" te verwerken...
M'n huidige 10-punt-zoveel van de D80 maakt al ca 10Mb per foto....
Do the math on 24 Mega pixel... kom je met een foto van 25Mb (geschat) de computer mee vullen...
Leuk.. leuke prestatie.. maar misschien meer dedicated toepassen op bv. wetenschap en techniek dan in de consumenten wereld... Time will tell knipoog
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | woensdag 30 januari 2008, 23:35
@Niels; Inderdaad, de 21 megapixel RAW bestanden van de Canon 1Ds mk3 nemen ook reeds zo'n 20 a 25 megabyte per foto in. Dat begint toch echt niet leuk te worden wat opslag betreft. Je harddisk is zo vol! Gelukkig koop je voor een prikkie weer 500 GB extra. knipoog
prof pi
prof pi | donderdag 31 januari 2008, 09:03
'Ontwikkeld' schrijf je hier met een -T, dus:
"Sony ontwikkelt 24,7 mega...." etc.
Let op je spelling!
cb
cb | donderdag 31 januari 2008, 09:42
Mein hemel! Lekker belangreik die zpelling. Gaat tenzlotte om de zlag van het digitale teitperc!!!

Go sony go
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | donderdag 31 januari 2008, 10:02
Dank je. Spelling vind ik zeker belangrijk, maar ik ben er helaas niet al te best in. Over 'ontwikkeld' heb ik best lang na zitten denken en gepoogd het op te zoeken, maar ik kwam er zelf niet uit. vrolijk
Sebastiaan
Sebastiaan | donderdag 31 januari 2008, 12:14
@Elja: ivm ontwikkeld / ontwikkelt: in je zin schrijf je '... heeft ontwikkeld'
als je twijfelt of het met een d of een t op het einde is, is er een eenvoudig trucje:

je weet dat het verleden tijd is, dus denk dan gewoon aan het voltooid deelwoord van ontwikkelen: ontwikkelde en je hoort direct of het met een t of een d wordt geschreven knipoog

maar voor de rest ben ik alle behalve een spellingskampioen hoor vrolijk


en ivm de nieuwe sensor van sony: een beetje concurrentie voor canon kan nooit kwaad knipoog
Gerrit
Gerrit | donderdag 31 januari 2008, 16:21
Gezien de samenwerking tussen Sony en Nikon zou het mij niet verbazen als er een Nikon D3x of zoiets uitkomt met deze sensor. Een direkte concurrent voor de Canon 1Ds MkIII.
Overigens zijn de berichten dat de toegenomen resolutie en scherpte een beetje tegenvalen (bij de Canon met 21 Mpx dus). Dus voor de amateurs vooralsnog alleen maar Gbyte vreters.
Gerrit
Gerrit | donderdag 31 januari 2008, 16:23
Ik heb duidelijk te snel over de laatste alinea gelezen, want nu zit ik alleen het stukje maar te herhalen...hahahaha
M.u.v. mijn laatste opmerking dan.
KwukDuck
KwukDuck | zondag 3 februari 2008, 17:16
ik zie echt geen problemen met 25+ mb raw bestanden,
op 1 500 gig schijfje kan je met die 25mb al 20.000 foto's kwijt,
500 is nu zo'n beetje de mid-range standaard en kosten maar weinig meer.
Serge
ProfielSerge | zondag 3 februari 2008, 17:53
Goh, het wordt steeds moeilijker om te beslissen vind ik. Ik heb een D3 in voorbestelling staan maar twijfel toch om te wachten op een eventuele D3X. In feite heb ik geen 20+ megapixels nodig. De bestanden van mijn D300 zijn in 14bit ongecompresseerd nu al 25mb!
Robert
Robert | maandag 4 februari 2008, 18:28
Dat is een harde scheet in de achtertuin van Canonvrolijk.
Uiteraard is de vraag: hoe goed zijn al die pixels? Daarbij moet iedereen zich afvragen, of ze wel veel foto's laten uitvergroten en dan doel ik minimaal een A-4 formaat. Zo niet, dan lijkt het mij een overbodige luxe en eerder "kijk mij eens met deze camera lopen-praktijk".
Niet te min blijft die een goede zaak voor de toekomstige klant. De prijzen zullen net als de zogenaamde amateurmodellen sterk dalen.
In ieder geval kan ik niet wachten op een test, liefts een test waar ze alle drie(Canon, Nikon en Sony) tegen elkaar worden getest.

zonnevogeltje
zonnevogeltje | dinsdag 5 februari 2008, 12:34
Volgens mij zijn de ontwikkelingen zometeen niet meer bij te benen, zeker nu Canon, Sony en Samsung over kwalitatief zeer hoogwaardige CMOS sensoren ontwikkelen. Ik denk niet dat Samsung zonder Pentax de stap van APS-C naar full-frame zal durven maken. Daarom ben ik ook erg benieuwd wat de fourthirds fabrikanten hier tegenover gaan zetten.
Silenroc
ProfielSilenroc | dinsdag 12 februari 2008, 22:31
Pentax Full frame komt met middenformaat digitale spiegelreflex dit was een artikel

waar ik toen in 2007, gevraagd heb wanneer deze eventueel op de markt zou komen weten jullie al iets meer of kan ik het wel vergeten gezien het bovenstaande artikel over 24 mega pixels

Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Tien redenen om een spiegelreflex te kopen


De keuze voor een spiegelreflex is niet altijd vanzelfsprekend. Een dergelijke camera is toch een stuk groter, zwaarder en duurder dan een digitale compactcamera. Daarnaast ben je niet klaar met alleen de camera; mooie bruikbare objectieven en andere accessoires lonken. De aanschaf van de body is bij veel fotografen het begin van een collectie materiaal dat de prijs van de body in waarde al snel overstijgt. Wat zijn nu de voordelen van een digitale spiegelreflex camera?

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3823 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.