5 juli 2010, 23:17 | | 2595x gelezen

Fashion fotoshoot met een iPhone

Lee Morris van de website Fstoppers.com wilde aantonen dat je voor mooie foto's geen camera nodig hebt van duizenden euro's. Hij schoot een fashion shoot met behulp van zijn iPhone. Hoewel er voor deze fotosessie ook gebruik is gemaakt van een professioneel model, visagie en dure belichting wil hij duidelijk maken dat het bij fotografie niet draait om de techniek.

Behalve dat het een leuk concept is, is de gehele video die ze ervan gemaakt hebben ook nog eens erg humoristisch opgezet. Zo maakt het filmpje gelijk duidelijk waarom een telefoonfunctie in een camera niet zo handig is..




Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(10)
Leon
Leon | dinsdag 6 juli 2010, 00:27
Leuk filmpje, maar hij loopt natuurlijk wel uit zijn nek te lullen.
Camera kan dan wel bagger zijn, maar moet je eens kijken wat voor studiomateriaal hij gebruikt?!
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | dinsdag 6 juli 2010, 00:36
@Leon; inderdaad, maar dat geeft hij dan ook zelf al aan. Overigens zal het ook vast prima lukken met daglicht.
patrock
Profielpatrock | dinsdag 6 juli 2010, 11:46
minder leuk maar begrijpelijk dat olympus even hard wordt afgekraakt, jammer dat als je een test doet over de kwaliteit van de camera, dat je dan alleen de studio gebruikt als testomgeving, ik had graag wat dingen zoals macro, natuur, en sport erbij gezien. aangezien dat de grotere reden is dat mensen voor een spiegelreflex camera gaan, de lensen zijn verwisselbaar, zodat je op elk vlak een goede lens kunt kiezen, zonder een extra body, en dat alles zelf in te stellen is.

alles wat je in de studio doet, heb je geen geweldige camera voor nodig, maar buiten de studio, daar komt de echte test van een camera als je het aan mij vraagt.
Pixellaar
Pixellaar | dinsdag 6 juli 2010, 12:02
Ik vind het supergaaf!! Denk alleen niet dat je dit kan uitvergroten tot posterformaat
Marvin
Marvin | dinsdag 6 juli 2010, 14:52
Haha, fantastisch! Vooral het stukje dat'ie onderbroken wordt door een marketing telefoontje: "I would like to have my camera back now". Had'ie maar een Android telefoon moeten gebruiken - LOL.

Uiteraard is het zwaar overtrokken dat de apparatuur niet belangrijk is, maar zo maak je wel een statement natuurlijk. En dat doet'ie onnavolgbaar. Super!
nldazuu
Profielnldazuu | dinsdag 6 juli 2010, 16:42
briljant en funny.....kortom ik ga een i-phone kopen ipv van een 50D of 7D....
//Dave
Margo
ProfielMargo | dinsdag 6 juli 2010, 20:01
Het is waar dat het niet voldoende is een goede uitrusting te hebben. En dat je met een slechte wel goede foto's kan maken. Maar dat wordt hier allerminst bewezen. Dit is echt een onzin filmpje, wie maakt er nou een professionele fotoshoot met een iPhone. Die gebruik je voor erbij, voor als je je echte camera niet bij je hebt. Om direct online te kunnen zetten, snapshots dus.
Foto's buiten bij bestaand, daglicht en binnen bij kunstlicht. Dichtbij, veraf. Dat soort dingen.
Bovendien is dit de oude iPhone met een 2,3 (of 3,2?) mp camera. De nieuwe iPhone 4 heeft een 5 mp camera. Zodra ik 'm heb zal ik daar eens een 'photoshoot' mee doen en op m'n weblog zetten.
Paul Oosterlaak
Paul Oosterlaak | dinsdag 6 juli 2010, 22:56
Leuk, als je bakken met licht hebt, schiet op iso100 en met bijna oneindige scherptediepte. Als je tak van fotografie daar uit bestaat, dan kun je (mits je nog wat retoucheerd) met een iPhone uitkomen.
En waarmee is dit gefilmd? 5D2 zeker...
Arno
ProfielTwitterArno | woensdag 7 juli 2010, 15:52
Eigenlijk wel een leuk filmpje en leuk gedaan met een telefoon. Robert die hier af en toe ook eens rondhangt maakt ook veel mooie foto's met een telefoon. Erg leuk en erg fraai gedaan. Een mooie foto hoeft niet altijd helemaal technisch in orde te zijn, perfecte compositie, nabewerkt of met de duurste camera te zijn gemaakt, het gaat ook om het verhaal achter een foto wat een foto uiteindelijk een mooie foto maakt!
rbrt
Profielrbrt | zondag 11 juli 2010, 17:16
Ter aanvulling: fotograaf Lee Morris heeft inmiddels op het blog van f stoppers een reactie geplaatst naar aanleiding van de kritische commentaren op de shoot en video.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Bewerking in Lightroom; Adriėtte


Werken met Lightroom lijkt erg op het werken met Adobe Camera Raw. Met een paar kleine handelingen kun je foto's enorm verbeteren. Je moet dan natuurlijk wel een beetje weten welke sliders je moet verschuiven. In deze tweede Photofacts video tutorial laat ik een aantal eenvoudige handelingen zien waarmee een foto net dat beetje extra mee krijgt.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3823 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.