1 maart 2010, 17:32 | | 5515x gelezen

Spencer Tunick fotografeert 5.000 naakten in Sydney

Bij het bekende Opera House in Sydney heeft de Amerikaanse fotograaf Spencer Tunick vandaag 5.000 naakte mensen op de foto gezet. Hoewel het momenteel zomer is in Australië was het vanochtend nog best fris voor de duizende mannen en vrouwen die voor Tunick uit de kleren gingen.

Klagen mogen ze echter niet; drie jaar geleden liet Tunick zeshonderd naakten poseren op een gletsjer. Rond diezelfde periode deed de fotograaf ook ons kikkerlandje aan. In Amsterdam fotografeerde hij toen tweeduizend naakte modellen.

Tunick maakte de foto vandaag in opdracht van de Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras, een organisatie die de Gay pride in Sydney organiseert. Meer dan vijfduizend vrijwilligers verzamelden zich vlak na zonsopgang in de kou voor het Opera House. Spencer was ruim anderhalf uur zoet met de fotosessie.



Bron: Digifoto Pro

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(5)
Robbie Veldwijk
ProfielTwitterRobbie Veldwijk | dinsdag 2 maart 2010, 01:11
Je moet er maar opkomen, ik vind het wel leuk bedacht voor het geen waarvoor hij het moest doen. Maar daarnaast vind ik het ook wel weer makkelijk, aangezien dit niet de eerste keer is.
tonv
Profieltonv | dinsdag 2 maart 2010, 03:16
Op zich is het een aardig gegeven maar het kunstje van Spencer Tunick is nu onderhand zo vaak herhaald dat ik er een beetje moe van wordt. Een andere weg inslaan zou voor hem een creatievere uitdaging zijn. Als Spencer Tunic erin slaagt met een alternatief onderwerp dezelfde naamsbekendheid te scoren vind ik hem echt geslaagd. Wat ie nu doet vind ik vooral maniërisme.
Johan P.
ProfielJohan P. | dinsdag 2 maart 2010, 23:33
Mee eens, tonv. Maar misschien vindt hij het juist prettig (opwindend?) om iedere keer weet zoveel bloot te zien... Verder heb ik geen zinnig commentaar. knipoog
tonv
Profieltonv | woensdag 3 maart 2010, 00:45
@JohanP
Natuurlijk kan ik me Spencer z'n sensatie bij al dat bloot best voorstellen. Daar is niets op tegen. Maar ik krijg de indruk dat het zo langzamerhand een industrietje is geworden dat een kunstje tot in den treure herhaalt. Spencer speelt daarnaast handig in op de media en verkoopt zich maar al te graag als artiest. Maar echte artiesten durven ook nieuwe wegen in te slaan...
Arvid de Windt
ProfielArvid de Windt | maandag 6 september 2010, 06:42
Hij heeft in iedergeval een duidelijke specialisatie, ik vind het wel erg mooi.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Hoe regel je een model?


Je kunt natuurlijk je vrienden, familie of toevallige voorbijgangers vragen om model voor je te staan. Maar het kan een leuke uitdaging zijn om een (semi-) professioneel model voor je camera te laten poseren. Hoe vind je zo'n model en waar moet je verder op letten?

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3827 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.