8 december 2009, 23:59 | | 3173x gelezen

Beste Product Award 2009: Olympus Pen beste camera

De vergelijkingssite Beste Product vroeg de Nederlandse vakpers om de beste en slechtste producten van 2009 te benoemen. Vijftig journalisten en bloggers van gerenommeerde tijdschriften en internetsites (jawel, ook Photofacts) deden mee. De Olympus Pen E-P1 en de Canon EOS 7D vielen hierbij in de prijzen.

Dat niet iedereen het altijd eens is blijkt overigens wel uit de negatieve review van de Olympus E-P1 die vorige week nog op Photofacts verscheen. De Apple iPhone 3Gs was overigens de absolute winnaar van de verkiezingen (die over meer dan alleen fotocamera's ging). Gevolgd door de HTC Hero.

De volledige top 10 van beste producten ziet er als volgt uit:
1 Apple iPhone 3GS
2 HTC Hero
3 Olympus Pen E-P1
4 Canon EOS 7D
5 Philips Cinema 21:9
6 HTC HD2
7 Sony eReader Touch
8 Kodak Zi8
9 Windows 7
10 Intel X25 SSD harde schijf

Op de website van Beste Product is uiteraard een compleet overzicht te vinden.

Beste Product Award 2009


Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(20)
rbrt
Profielrbrt | woensdag 9 december 2009, 11:18
Deze journalisten/bloggers kijken - ook gezien de rest van het rijtje - meer naar het gadget-gehalte.

Ik denk dat de camera inderdaad hoog scoort als fotografische gadget. Dat zegt heel weinig over de kwaliteit als fotografisch gereedschap.
Ger de Gram
ProfielTwitterGer de Gram | woensdag 9 december 2009, 11:36
@rbrt

We hebben bewust mensen gevraagd hun lijstje in te vullen, met een voorkeur voor hun eigen vakgebied. De 7D is volgens mij niet direct een gadgetknipoog Of wel?

rbrt
Profielrbrt | woensdag 9 december 2009, 12:14
@Ger: De term gadget is niet noodzakelijk negatief.
De 7D bezit een aantal innovaties die de camera óók een gadget-gehalte geven. Maar het is tevens een uitstekende camera. En het feit dat de 7D lager eindigt dan de PEN, geeft voor mij aan dat het hier niet in de eerste plaats gaat om de kwaliteit als fotografisch gereedschap.

Maakt verder niet uit, ik vind alleen de kop "Olympus Pen beste camera" boven dit stukje geen weergave van de werkelijkheid.
Ger de Gram
ProfielTwitterGer de Gram | woensdag 9 december 2009, 12:41
@rbrt
Daar ging ik ook niet van uitknipoog
En inderdaad, het ging niet om de kwaliteit als fotografisch gereedschap, maar wat - vermoedelijk - het meest innovatieve product op het gebied van fotografie was.
En wat die term betreft: daar zijn wel meer discussies over, maar dat is juist ook wel interessant. Mensen zijn over het algemeen erg bang om ergens een label aan te plakken. Maar juist omdat we niet zelf een lijstje hebben gemaakt, maar deze door 50 deskundigen hebben laten invullen (overigens: ik was er zelf ook een van) durven we dat te zeggen. Snap je?
Bovendien ligt het ook nog eens in de stijl van onze website.
tonv
tonv | woensdag 9 december 2009, 13:33
Dit is werkelijk de ironie ten top. Uit meerdere Photofacts reacties maakte ik op dat de Olympus PEN EP-1 de functionaliteit van een 50er jaren wasmachine heeft en nu lees ik dat ie wordt bekroond met de 'BesteProductAwards 2009'. Het is sowieso niet mijn camera maar dit vind ik wel verwarrend en eigenlijk ook komisch. Maar goed, de mannen van Olympus kunnen toch de champagne ontkurken...
Ger de Gram
ProfielTwitterGer de Gram | woensdag 9 december 2009, 13:47
@tonv

De meningen zijn erover verdeeld. Zoveel is zeker. Overigens deel ik de mening zeker niet dat de EP-1 niet functioneel is. Hij heeft wat gebreken, maar is niet slecht. Dat kunnen mensen ook niet stellen.
Ik vond de review van Richard overigens niet erg sterk en erg subjectief, maar dat is mijn mening. Zelf was ik behoorlijk enthousiast over het apparaat.
Plesante Passant
Plesante Passant | woensdag 9 december 2009, 17:04
Hoe genereer ik verkeer naar mijn website vol advertenties vrolijk
tonv
tonv | woensdag 9 december 2009, 17:05
@Ger de Gram
Mijn beeld van de EP-1 is louter gebaserd op Richards review die mij als betrouwbaar overkwam. Zelf heb ik de camera nooit in m'n handen gehad maar ik moet zeggen die ik steeds nieuwsgieriger wordt. Door al de 'buzz' rondom de EP-1 heeft ie in ieder geval niet te klagen over naamsbekendheid...
JerryBig
JerryBig | woensdag 9 december 2009, 17:38
Het beste product????

Sorry, maar dit neem je toch niet serieus? Beter om dit soort nieuws te negeren.
rbrt
Profielrbrt | woensdag 9 december 2009, 18:19
@Ger
"Het ging niet om de kwaliteit als fotografisch gereedschap, maar wat - vermoedelijk - het meest innovatieve product op het gebied van fotografie was."

Dan hebben we het toch niet over "de beste camera"? Daar zit voor mij het probleem. Meest besproken, meest gehypet, meest opvallend, meest gedurfd - zou allemaal kunnen. Maar niemand kan met droge ogen volhouden dat de PEN kwalitatief de beste camera van het jaar is. De kwalificatie "beste" moet in mijn ogen juist draaien om kwaliteit, vooral bij een voorlichtende website als Beste Product.
Henri
ProfielHenri | woensdag 9 december 2009, 18:37
De term "Olympus Pen beste camera" is wel erg veel eer voor deze camera vol eigenaardigheden.
Hoe kan een camera die niet eens een echte zoeker heeft "beste camera" worden?
Ooit geprobeerd in de volle zon foto's te maken met een LCD als "zoeker"? De personen die je wilt fotograferen zijn niet eens te herkennen op het schermpje!
In de prijsklasse waarin de Pen zich bevindt mag je toch minstens een goede zoeker verwachten......
Verder zit de belichtingsautomaat van de Pen er regelmatig naast.....
Inderdaad een leuke camera die nog moet uitrijpen en van een zoeker voorzien.
Richard Hijmering
ProfielRichard Hijmering | woensdag 9 december 2009, 20:23
Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die niet geheel eens zijn met mijn mening over de PEN. Maar ook gezien de reacties op de review ben ik niet de enige en ben ik zeer verbaast hierover. Als het zo nodig een Olympus moet zijn kies dan de miju 8000, wat een geweldige gadget camera is.

De reactie zei dat de PEN er gelikt uitzien en dat de foto's goed zijn. Dat klopt op zich wel. Maar het maken van de foto is zo verschrikkelijk lastig, de prijs is behoorlijk hoog en alles is een accessoire (zelfs de flitser). Dit zijn toch belangrijkere punten dat het uiterlijk van de camera.
aradilon
aradilon | woensdag 9 december 2009, 23:08
Ik kan mij echt niet vinden bij deze prijs eigenlijk, er zijn veel betere camera's die ik zou kiezen zoals de D3x/s of de Panasonic gf1 of zelfs de canon s90.
Arno
ProfielTwitterArno | donderdag 10 december 2009, 00:19
Tja, ook ik ben van mening dat deze zogenaamde "award" veel verbazing naar boven brengt. Eigenlijk is het gewoon een flutcamera. Ik ben zowieso van mening dat die hele besteproductaward niet zoveel voorstelt en enige meerwaarde heeft aan welke whatever award uit de grote verzonnen stapel awards dan ook. Uiteindelijk bepalen de verkoopcijfers na verloop van tijd wel of een product succesvol is daar helpt een hele stapel webawards toch niet bij.
erozendal
Profielerozendal | donderdag 10 december 2009, 00:57
Beste camera van 2009!? Waarschijnlijk niet als je alle camera's op een hoop legt, maar misschien wel een terechte winnaar onder de catagorie meest inovative compactcamera.
Peter van Veen
ProfielTwitterPeter van Veen | donderdag 10 december 2009, 07:09
Ergo: een andere titel boven het verhaal had veel kritiek gescheeld.

Ik moet zeggen dat ik ook een beetje in de lach schoot toen ik het artikel zag. Dit komt de geloofwaardigheid niet echt te goede.
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | donderdag 10 december 2009, 09:19
@Peter; Wat mij betreft is de kritiek best welkom, in de titel geef ik alleen maar aan wat de uitslag is van de Beste Product verkiezing van 2009.

Het is in elk geval duidelijk dat de meningen over de Pen erg verdeeld zijn. vrolijk
Niels Willems
ProfielNiels Willems | donderdag 10 december 2009, 10:00
@iedereen; Lijstjes zijn altijd discutabel, dat blijkt wel weer. We hebben de vakpers gevraagd naar hun beste producten, producten die opvielen. Innovatie speelt dan een belangrijke rol. De PEN breekt een nieuwe (niche)markt open en viel op in 2009. Lef verdient lof en dat valt Olympus dan ook ten deel. En de PEN krijgt ook navolging; de EP2 komt er aan net als de GF1 van Panasonic. Ook de vakpers begrijpt dat er camera's zijn die betere foto's maken.

Het onderzoek bevat veel quotes van de deelnemende journalisten en testers en laat die nuance ook zien.

Niels, BesteProduct.nl
aradilon
aradilon | zaterdag 12 december 2009, 01:52
Er is niks innovatief aan de Pen de panasonic g1 was veel eerder,en ook beter.
Als ze echt als een geloofwaardige "vakpers" wilden overkomen hadden ze dat moeten weten en die camera hebben gekozen.
Dus alstublief de Pen is niet innovatief en ook geen nieuw concept, en als er verder was over nagedacht dan was dit de "vakpers" ook opgevallen.

Niels Willems
ProfielNiels Willems | maandag 14 december 2009, 15:49
@aradilno We zullen het doorgeven.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Aan de slag met Urban Fotografie


Urban Exploring is een onderwerp dat binnen de fotografie steeds populairder aan het worden is. Bij Urban Exploring (ook wel Urbex of Urban genoemd) gaan fotografen op zoek naar bijzonder, vaak bouwvallige, locaties die je kunt vinden in en om steden.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3825 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.