26 februari 2011, 23:27 | | 3259x gelezen

Canon bericht over mogelijke focusproblemen

Canon heeft een bericht verstuurd voor de gebruikers van hun camera's over de werking van de autofocus met bepaalde camera-lens combinaties. Het gaat om de typen Canon EOS 7D, 40D, 50D of 60D in combinatie met een aantal bepaalde objectieven.

Bij gebruik van een van de acht zoomobjectieven die hieronder staan in combinatie met één van de genoemde camera's, kunnen de perifere autofocuspunten werken als line sensoren in plaats van cross-sensoren. De sensoren zijn daarom alleen gevoelig voor een verticaal of horizontaal detail bij het scherpstellen. Het gaat om objectieven die zijn uitgebracht tussen 1990 en 1995.

Canon EOS 7D


Normaal gesproken, als je een EF of EF-S objectief gebruikt met een maximaal diafragma van f/5.6 of sneller, moeten alle AF-punten op deze camera's werken als cross-type 'AF-punten. Dit gaat helaas niet goed bij de hieronder opgesomde objectieven. Zoals je wel ziet gaat het om objectieven die al behoorlijk lang geleden gefabriceerd zijn.

Het gaat om deze objectieven:

- Canon EF 35-80mm f/4-5.6 EF 35-80mm f/4-5.6
- Canon EF 35-80mm f/4-5.6 II EF 35-80mm f/4-5.6 II
- Canon EF 35-80mm f/4-5.6 III EF 35-80mm f/4-5.6 III
- Canon EF 35-80mm f/4-5.6 USM EF 35-80mm f/4-5.6 IS USM
- Canon EF 35-105mm f/4-5.6 EF 35-105mm f/4-5.6
- Canon EF 35-105mm f/4-5.6 USM EF 35-105mm f/4-5.6 IS USM
- Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II EF 80-200mm f/4.5-5.6 II
- Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 USM EF 80-200mm f/4.5-5.6 USM

Canon biedt verontschuldigingen aan voor het niet aanwezig zijn van de informatie in de handleiding.

Niels van der Perk   Over de auteur; Niels van der Perk
Niels van der Perk is een gepassioneerd fotograaf. Hij houdt zich graag bezig met alles omtrent fotografie. Zijn voorkeuren binnen fotografie liggen bij portretfotografie, studiofotografie en foodfotografie.
 Deel dit artikel
(3)
Gast
Gast | zondag 27 februari 2011, 14:46
@Niels Misschien is het handig voor mensen die zo'n lens hebben dat je even de link naar de info van Canon opneemt.
gast | zondag 27 februari 2011, 18:10
Ik heb geen mail ontvangen....
gast | zondag 27 februari 2011, 18:34
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.
Highspeed fotografie
Beginnersworkshop gegeven door focusopfotografie | kosten: € 99.00

Highspeed fotografie

In de workshop Highspeed-fotografie leer je snel bewegende voorwerpen te fotograferen. Dit doen we met waterdruppels en ballonnen. Je gaat zelf aan de slag met flitsers, de StopShot controllers en vallende waterdruppels. Boeiend en leuk!

» meer informatie

Statiefgebruik; zo krijg je altijd scherpe foto's


Bij de aankoop van je eerste fotografie apparatuur is een statief waarschijnlijk niet direct iets wat boven aan je lijstje staat. Toch kan een statief je uitstekend helpen betere en bijzondere foto's te maken. In deze basiscursus laten we je graag zien wat de voordelen van het gebruik van een statief zijn en hoe je hier zo optimaal mogelijk gebruik van kunt maken.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 4802 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.