Afgelopen nacht is de klok weer een uurtje vooruit gezet. Denk bij het vooruit zetten van de klokken ook weer even aan je fotocamera. De tijd van opname wordt bij elke foto weggeschreven en het is natuurlijk jammer als je er dan een uur naast zit.
Met het begin van de zomertijd wordt het ook weer langer licht 's avonds. Wel zo prettig, want dat geeft de nodige extra uren om te fotografen.
Mocht je overigens met de verkeerde tijdinstelling op je camera gefotografeert hebben, dan kun je dat binnen Lightroom eenvoudig corrigeren. In onderstaande videotutorial laat ik zien hoe je dat doet.
Over de auteur; Elja Trum Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop. Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
Deel dit artikel
(3)
Jac Trum | zondag 28 maart 2010, 23:48
Dank voor de herinnering. Ik was het inderdaad vergeten!
Ik zat er ook al niet meer aan te denken... Welk opname programma heb je gebruikt voor het opnemen van deze beelden? Want dat bewegen erin is wel erg mooi.
Wie voor het eerst aan de slag gaat met studiofotografie wacht een boel nieuwe dingen. Het werken met een flitsinstallatie is wel wat anders dan het fotograferen bij natuurlijk licht. Gelukkig is het in feite allemaal niet erg ingewikkeld. In dit artikel vind je de basis informatie over het werken met studioflitsers.