Vanwege het 35 jarige huwelijk van mijn ouders zaten we het afgelopen Pinksterweekend met de familie in
een vakantiepark in Nieuwpoort, België. In het park waren we zo'n 20 jaar geleden ook al eens geweest en we hadden er dus ook nog wat vage herinneringen van. Wel leuk om daar dan toch weer eens terug te komen. Helaas leek het park de afgelopen 20 jaar niet bepaald gemoderniseerd te zijn, maar dat mocht de pret niet drukken. Uiteraard is zo'n weekendje met familie ook de juiste plek om de camera weer eens goed te gebruiken.
Naast mijn ouders en mijn vrouw waren mijn zus met haar man en haar twee dochters aanwezig. Ook mijn zusje, haar man en
dochter Ilse waren vanuit Engeland overgekomen voor het weekendje. Met z'n tienen zwaten we in een twaalf persoons huisje. De drie aanwezige jonge dames hebben we kunnen entertainen met een bezoekje aan
Plopsaland. In tegenstelling tot mijn verwachtingen was dat ook nog een leuk park voor volwassenen. Ook wij hebben ons prima kunnen vermaken met acht- en waterbanen.
Mijn nichtjes waren natuurlijk een veel geschoten onderwerp dit weekend. Het fotograferen van kinderen is altijd dankbaar werk; ouders vinden bijna elke foto leuk. Kinderen trekken zich, doorgaans, ook niet al te veel aan van je camera en daarmee voorkom je de geposeerde foto's die je bij ouderen krijgt. Wel zitten ze natuurlijk nooit stil, een leuk fotomoment is dan ook weer in een flits voorbij en even vragen of ze weer dezelfde pose aan willen nemen is meestal nutteloos.
Ook over het strand op je af stormende nichtjes kunnen lastig bij te houden zijn; in dit geval leverde dat een ontzettend leuk, maar onscherp plaatje op. Balen. Nog een andere fout die ik dit weekend maakte was de familiefoto's per ongeluk op 1600 ISO schieten in een stralende zon.

Balen van een onscherpe Sacha & Robin