15 mei 2009, 23:40 | | 3674x gelezen

Lightroom Workshop voor de Fotoclub

Gisterenavond hebben ik en twee andere fotoclub leden (Huub en Mattijs) een workshop Lightroom gegeven op de fotoclub. Het was mijn eerste keer dat ik een (deel van een) cursus gegeven heb en ik vond het eigenlijk wel erg leuk om te doen.

Vooraf hadden we netjes twee avonden met zijn drieëen samen gezeten om het programma voor te bereiden. Alledrie zijn we redelijk bekend met Lightroom, maar het was erg leuk om te ontdekken dat iedereen ook tijdens de voorbereidingen van elkaar kon leren. Een handige manier om dit of dat op te lossen; een praktische sneltoets voor die ene functie..

We besloten er een redelijke beginnerscursus voor te maken. Eerst een algemeen stukje over Lightroom, vervolgens importeren, selecteren, trefwoorden toevoegen en gebruiken, een klein beetje bewerken en als afsluiter het exporteren. Wat tijd betreft hadden we zo'n twee en een half uur ingepland en met deze informatie dachten we wel een volle avond te hebben.

De workshop
In de school waar we altijd terecht kunnen voor de clubavonden konden we ook de Lightroom workshop geven. Daar hadden we een deel van de aula ingericht als leslokaal. Met behulp van een beamer (van een van de leden) en het aanwezig scherm konden we Lightroom mooi groot weergeven. Zo ongeveer de helft van de aanwezige leden had de beschikking over een laptop en Lightroom, dus dat kwam mooi uit om met tweetallen aan de slag te kunnen.

Workshop Lightroom voor de Fotoclub


De workshop verliep goed, volgens mij was het redelijk duidelijk en de clubleden waren blij met de workshop. Uiteraard waren er ook leden die niet heel veel meer bij leerde van onze basisworkshop, maar ook zij vonden het een geslaagde avond. Ook waren er juist leden waarvoor het toch nog te snel ging; wanneer je nog helemaal niet gewerkt hebt met Lightroom kan twee en een half uur informatie natuurlijk ook wat veel zijn.

Wat tijd betreft hebben we het overigens mooi binnen de gestelde tijd gehouden. Huub moest daarvoor wel wat sneller door de materie heen (en een en ander overslaan) dan zijn initiële bedoeling was.

Al met al hebben we een boel positieve reacties gekregen en ik verwacht dat er zeker interesse is voor een vervolg workshop waar we dieper in gaan op de mogelijkheden binnen Lightroom. Er is in elk geval nog meer dan voldoende extra te vertellen.

Ik zal binnen de fotoclub nog eens bij wat leden gaan informeren of ze nog kritische verbeterpunten hebben, maar zelf dacht ik dat mijn gedeelte redelijk duidelijk overgekomen is. Dat is natuurlijk wel lastig zelf te beoordelen, dus ik ben benieuwd. Leuk vond ik het in elk geval..

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(3)
Mattijs
ProfielMattijs | zaterdag 16 mei 2009, 22:35
Het was behalve leuk, ook erg gezellig. En ondanks dat ik zelf aan het uitleggen was, heb ik ook weer heel wat nieuwe dingen geleerd.
Erik
ProfielErik | maandag 18 mei 2009, 18:59
Het was zeker leerzaam! En inderdaad gezellig. Ik heb er zeker veel van opgestoken. Nogmaals bedankt.
Marina
Marina | donderdag 21 mei 2009, 10:19
De sfeer was super, erg leuk om met zijn allen te werken.
De docenten hebben de workshop uitstekend voorbereid en gegeven. Het kwam ook heel sympatiek en dynamisch over dat ieder van hen een onderdeel behandelde.
Voor een beginner als ik is de workshop een enorme stimulans geweest om eindelijk aan Lightroom te beginnen.
Elja Huub en Mattijs: dank jullie wel!!!!

Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Bewerking in Lightroom; Adriëtte


Werken met Lightroom lijkt erg op het werken met Adobe Camera Raw. Met een paar kleine handelingen kun je foto's enorm verbeteren. Je moet dan natuurlijk wel een beetje weten welke sliders je moet verschuiven. In deze tweede Photofacts video tutorial laat ik een aantal eenvoudige handelingen zien waarmee een foto net dat beetje extra mee krijgt.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3823 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.