Vandaag was de dag van de Scott Kelby
World Wide Photowalk. Zo'n 30.000 fotografen trokken er vandaag in meer dan 900 steden op uit om foto's te maken. In Nederland waren een aantal Photowalks en ik organiseerde de Nijmeegse versie.
Ruim voor negenen stond ik dan ook al klaar op locatie; het centraal station van Nijmegen. Ondanks de komende Vierdaagse en de bijbehorende 4daagse feesten die vandaag beginnen was het op dit tijdstip gelukkig nog lekker rustig. Het was voor de deelnemers aan de Photowalk dus niet moeilijk me te vinden op het plein.
Rond negen uur waren we dan ook compleet. Officieel niet echt overigens; er ontbraken twee deelnemers. Desondanks zijn we rond tien over toch maar gestart met de wandeling. Je kunt immers niet eeuwig wachten.

Vanaf het station liepen we naar het Kronerburgerpark. Daar werden de camera's uit de tassen gehaald en bij de meeste Photowalkers zijn die niet meer terug in de tas gegaan. Na het park zijn we door de oude benedenstad naar de St. Stevenskerk gewandeld. Op de Grote Markt hebben we vervolgens de tijd voor een kopje koffie genomen.
Behalve fotografen is er natuurlijk ook vooral erg veel over fotografie gepraat. Persoonlijk vond ik dat wellicht het leukste aspect van de Photowalk; lekker met andere fotografen praten over fotografie. Echt bijzonder dat een groepje mensen dat elkaar niet kent op deze manier in een ochtendje gezellig met elkaar om kan gaan.
De wandeling ging door via de benedenstad naar de Waalkade. Wat betreft locaties viel volgens mij de Waalbrug goed in de smaak. Onder de bogen van de brug viel het nodige te fotograferen. Hierna gingen we weer omhoog naar het centrum via het Valkhof. Dit park was echter door de 4daagse feesten slecht bereikbaar; overal waren podia en dergelijke opgezet.

De tocht eindigde in de Mariekenstraat. Deze relatieve nieuwe winkelstraat in Nijmegen is ook zeker geschikt voor wat foto's. Op een terrasje halverwege de straat hebben we samen nog gelunched waarna de Photowalk beeindigd werd. Met een perfecte timing begon het toen pas echt te regenen; de hele tocht zelf was verder zo goed als droog verlopen.
Al met al is de Photowalk me uitstekend bevallen. Volgend jaar wil ik zeker weer een nieuwe tocht door Nijmegen opzetten!