Vandaag verschijnt het eerste artikel van Henri Brands; de nieuwste Photofacts blogger. Henri zal voor sommigen al bekend zijn uit zijn reacties op andere artikelen hier. Henri is geboren in 1955 en fotografeert al vanaf zijn twaalfde levensjaar. Zijn eerste 'serieuze' camera was een nieuwe
Nikon F.
Destijds een dijk van een camera en waarschijnlijk zijn er nog steeds liefhebbers voor te vinden. Doordat er later een werkgever was die uitsluitend op 6x6 werkte stapte hij later over op het middenformaat met Hasselblad en Pentax 645 & 67.
In 1975 rondde hij zijn opleiding aan de Fotovakschool af waarna hij als fotograaf aan de slag ging bij diverse fotobedrijven en in diverse fotowinkels. Hij deed zo ervaring op in vele takken van fotografie; reportagewerk, bedrijfsfotografie, productfotografie, reclamefotografie enzovoorts. Ook gaf hij workshops over onder andere portretfotografie, licht in de studio en het zelf afdrukken, zowel in kleur als zwart/wit.
Tegenwoordig werkt Henri als commercieel medewerker inkoop, maar hij is nog steeds een fanatiek fotograaf. In 2006 kocht hij zijn eerste digitale spiegelreflex; de Canon 5D. De full-frame sensor was voor hem een vereiste, want hij wilde de groothoek niet missen evenals de kleine scherptediepte die mogelijk is met het full-frame beeldformaat.
Henri is erg geïnteresseerd in andere culturen en houdt veel van reizen. Zijn reisfoto's plaatst hij op zijn
reisfotografie website zodat ook anderen met reisplannen kunnen zien wat ze daar kunnen verwachten.
Welkom bij Photofacts, Henri!