14 december 2009, 00:45 | Elja Trum | 1805x gelezen

Zwart-wit omzetting met Photoshop Elements

Voor mijn zwart-wit boek heb ik gebruik gemaakt van Photoshop en Lightroom om te laten zien hoe je een foto omzet naar zwart-wit. Nu zijn er natuurlijk ook veel mensen die deze software niet gebruiken, maar werken met Photoshop Elements. Deze goedkopere versie beschikt gelukkig ook over voldoende mogelijkheden voor een zwart-wit omzetting. In deze Photofacts video tutorial laat ik zien hoe.



Ik heb een boek geschreven over zwart-wit fotografie. Dit boek is inmiddels uitgebracht door Pearson Education en in de winkel te verkrijgen. Je kunt ook een gesigneerd exemplaar bestellen via Photofacts.


 Dit artikel doorsturen
(4)
Arno
ProfielArno | maandag 14 december 2009, 11:53
Mooie tutorial, erg fraai gemaakt!
Derk
ProfielDerk | dinsdag 15 december 2009, 18:42
Leuk gedaan Elja, helder uitgelegd en ik denk zelf dat Elements voor veel mensen al meer dan voldoende opties bevat knipoog
Multax
ProfielMultax | woensdag 16 december 2009, 15:29
Leuk en informatief. Ik ben geen ster met PS Elements, enerzijds omdat ik bijna alleen maar Aperture van Apple gebruik maak en anderzijds omdat mij de tijd ontbreekt om mij in PS Elements in te graven.
Dan heb ik met zo'n video-tutorial in bijna 4 min heel wat geleerd.

Dankjewel Elja!

PS: goede video, alhoewel het (spreek)geluid wat mij betreft wel iets harder mag zijn.
Elja Trum
ProfielElja Trum | woensdag 16 december 2009, 16:39
@Multax; Ik zal de volgende keer ook nog beter op het geluid letten. Waarschijnlijk helpt het ook als er in de kamer naast me niet iemand ligt te slapen. knipoog
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Fotograferen op RAW of Jpeg formaat?


Elke digitale spiegelreflex camera kan bestanden in het zogenaamde RAW formaat wegschrijven. Deze bestanden zijn echter groter dan de gangbare Jpeg bestanden die de camera ook kan produceren. Daarnaast moeten RAW bestanden eerst omgezet worden in Jpeg bestanden voordat anderen de foto's kunnen bekijken of voordat ze bij een standaard fotodienst afgedrukt kunnen worden. Werken met RAW bestanden vergt dus een boel extra werk. Waarom zou je deze extra moeite nemen?

» lees verder (421 woorden)





Photofacts SponsorenCameraTools
TOP-Canvasfoto
FotoCube
Digitale Fotografie: Zwart-wit, door Elja Trum
Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.


Photofacts nieuwsbrief
Wekelijks op de hoogte blijven van de artikelen op Photofacts? Schrijf je in voor de nieuwsbrief.