16 augustus 2011, 23:15 | | 2057x gelezen

iPad app voert tutorials live uit in Photoshop

Wanneer je nu in een boek een tutorial leest is het vaak een aardig gedoe om de tutorial ook na te doen. Je moet dezelfde (of een andere geschikte) afbeelding regelen, ruimte maken op je bureau om het opgeslagen boek neer te leggen en voorkomen dat deze dichtslaat terwijl je ergens halverwege de tutorial bent. Gedoe dus, maar DI Magazine heeft de oplossing.

Zij hebben namelijk een interactieve iPad app gemaakt waar je de tutorial niet alleen mee kunt lezen, maar hem ook direct in Photoshop op jouw eigen computer uit kunt voeren. Na eerst Photoshop met de applicatie te verbinden (natuurlijk wordt ook dit netjes stap-voor-stap uitgelegd) kun je de voorbeeldfoto inladen in Photoshop met een simpele aanraking op je iPad.

Vervolgens kun je stappen lezen en ook deze ook direct uitvoeren in Photoshop. Dat kan natuurlijk door echt de tekstuele stappen te volgen, maar ook weer met een enkel aanraking per stap. Of deze manier van werken echt veel leerzamer is valt te betwijfelen, maar het is in elk geval bijzonder om deze koppeling zo aan het werk te zien!

Het eerste exemplaar van de uitgave is gratis te downloaden in de app store. Wanneer je over de laatste Photoshop versie en een iPad beschikt kun je dus even uitproberen of deze manier van leren je aanspreekt. In onderstaande video wordt de werking gedemonstreerd.


Bron: John Nack

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(0)
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.
Workshop Adobe Lightroom 4.0
Beginnersworkshop gegeven door CameraTools | kosten: € 89.00

Workshop Adobe Lightroom 4.0

Adobe’s Lightroom 4 is een softwarepakket dat door steeds meer fotografen (vrijetijds én professioneel) gebruikt wordt. En dat is natuurlijk niet zo maar: Lightroom verenigt een aantal bijzondere mogelijkheden (modules) in één programma.

» meer informatie

Tien tips voor het werken met modellen voor fotografen


Voor het werken met modellen gelden een aantal ongeschreven regels. Vanzelfsprekend de gebruikelijke fatsoensnormen die je altijd in acht neemt, maar daarnaast zijn er een paar punten waar je extra op kunt letten wanneer je met een model aan de slag gaat. Door de onderstaande tien punten na te leven zorg je ervoor dat het werken met een model voor beide partijen een positieve ervaring blijft. Ik beschrijf de punten met als uitgangspunt een vrouwelijk model, maar uiteraard geldt precies hetzelfde bij een mannelijk model.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 4805 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.