

Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika en Vera.
ErikvanRosmalen | vrijdag 12 augustus 2011, 16:02Een van mijn vaste gereedschapjes. Werkt een stuk handiger dan vignettering toevoegen in Photoshop. Ik gebruik 'm overigens niet/nauwelijks om vignettering weg te halen.
JRS | vrijdag 12 augustus 2011, 18:03Het vignetteringseffect werkt overigens alleen wanneer het object in het midden of vrijwel in het midden van de foto staat.
ErikvanRosmalen | zaterdag 13 augustus 2011, 09:01@JRS: Dan vind ik de optie van Elja, om gradueelfilters te gebruiken, net iets handiger. Daar komt het minder aan op het behendig schilderen van hoeken en heb je wat meer controle over elk van de hoeken.
JRS | zaterdag 13 augustus 2011, 12:08@Erik
Stel je voor: Je wordt wakker op de prachtig verbouwde boerderij. Na het ontbijt met zicht op de landerijen gaan we gewapend met de camera de markt bezoeken. In de middag gaan we dieper in op fotografische technieken en leer je veel bij op fotogebied. s Avonds staat het diner klaar, voorzien van goede wijn. Een weekje als God in Frankrijk dus.
Werken met Lightroom lijkt erg op het werken met Adobe Camera Raw. Met een paar kleine handelingen kun je foto's enorm verbeteren. Je moet dan natuurlijk wel een beetje weten welke sliders je moet verschuiven. In deze tweede Photofacts video tutorial laat ik een aantal eenvoudige handelingen zien waarmee een foto net dat beetje extra mee krijgt.