Over de auteur; James van der Borght
James is werkzaam als fotograaf en doet dat vanuit zijn eigen studio waar hij zich voornamelijk bezig houd met het maken van reclamefoto's. In 1994 stapte hij als een van de eerste over naar de digitale fotografie met als belangrijkste gereedschappen zijn camera en het programma Photoshop.
ErikvanRosmalen | donderdag 14 juli 2011, 14:14Helder uitgelegd James. Ik denk dat we content aware fill in dit soort gevallen vooral moeten zien als 'de binnenbocht', om je niet te pletter te hoeven stempelen...

aradilon | donderdag 14 juli 2011, 18:40Effe een trukjen maak een selectie en druk op delete, dan krijg je dezelfde optie zonder in de menu's moeten te gaan.
ErikvanRosmalen | vrijdag 15 juli 2011, 07:56Binnenbocht, kort door de bocht: als het maar 'n kortere weg is. RSI van stempelen moet je inderdaad niet willen
donniebelg | dinsdag 19 juli 2011, 11:43Het ziet er allemaal heel simpel uit, maar dat is het niet. Ik werk zelf met CS5 en maak selecties met de pen (paden maken en die omzetten naar een selectie) Dat is zo nauwkeurig mogelijk selecteren. Dan nog kan het vullen fout gaan. Het ligt er maar net aan of er veel verschillende structuren in beeld zijn vlak om het deel wat je vervangen wilt. Het deel wat je vervangen wilt, mag zeker niet een te groot deel van de foto bestrijken.
leo | dinsdag 19 juli 2011, 12:28Ik gebruik de sneltoets shift-F5. Zoals altijd een duidelijk filmpje James. Mijn ervaring met content aware fill is niet al te best en bijna altijd in samenwerking met het stempeltje. Ik ben het wel met donniebelg eens, er kleven veel bezwaren aan en is niet altijd te gebruiken. Met het stempeltje heb je meer zelf in de hand, maar het kan in bepaalde gevallen wel een nuttig en snel tooltje zijn.
In een nauwe samenwerking tussen de reisorganisatie en Azië specialist Snow Leopard en Tweemetervijf fotografie is een unieke fotocursus reis naar Nepal en Tibet georganiseerd. Tijdens deze reis worden foto enthousiastelingen begeleid door mij in het maken van betere reisfoto’s / vakantiefoto’s terwijl we door één van de meest fotogenieke gebieden.
Bij de aankoop van je eerste fotografie apparatuur is een statief waarschijnlijk niet direct iets wat boven aan je lijstje staat. Toch kan een statief je uitstekend helpen betere en bijzondere foto's te maken. In deze basiscursus laten we je graag zien wat de voordelen van het gebruik van een statief zijn en hoe je hier zo optimaal mogelijk gebruik van kunt maken.