10 maart 2008, 23:58 | | 11027x gelezen

Waarom een telelens geschikt is voor portretfoto's

Een interessant filmpje over welk objectief geschikt is voor portretfotografie. Mark Wallace legt uit waarom hij graag schiet met een lichtsterk 70-200 objectief. Aan de hand van voorbeeldfoto's laat hij duidelijk de vervorming van het gezicht zien bij verschillende lenzen. Leerzame informatie voor iedereen die graag portretten schiet maar hier nog niet zo veel ervaring mee heeft. Het bekijken waard!



Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(2)
fotodoco
Profielfotodoco | dinsdag 11 maart 2008, 12:11
Best even leuk om te bekijken,enne.........zodoende leer je er toch weer wat van!
Jac Trum
ProfielTwitterJac Trum | dinsdag 11 maart 2008, 22:49
Een beeld zegt meer dan duizend woorden. Heldere uitleg. Ik mis één aspect en dat is dat een telelens een kleinere scherptediepte heeft, waardoor het accent meer op het gezicht komt te liggen en de achtergrond onscherp wordt. Het viel me verder op dat hij zijn model wel erg dicht tegen de achtergrond 'aan plakt'.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Tips voor het fotograferen van vuurwerk


Veel dagen voor het vastleggen van vuurwerk zijn er niet, dus wanneer het niet wilt lukken moet er weer lang gewacht worden op een herkansing. Vandaar dat wij vandaag alvast wat aandacht besteden aan tips en trucks voor het fotograferen van vuurwerk. Uiteraard zijn wij als fotograaf niet geïnteresseerd in het knalwerk, maar gaat het ons om de mooiste sierpotten en de meest uitbundigste vuurpijlen.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3744 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn 3 beoordelingen.