13 september 2009, 22:56 | | 2661x gelezen

Fotopedia; Wikipedia voor foto's

Wikipedia, de online encyclopedie die door gebruikers van de site ook geschreven wordt, is bij iedereen wel bekend. Er is nu echter ook Fotopedia. Fotopedia is een fotografische encyclopedie waar het draait om de foto's. De site bevat inmiddels reeds zo'n 150.000 foto's behorende bij 4.300 artikelen.

Het project ging eerder door het leven (in beta) als Fotonauts, maar heeft nu dus de naam Fotopedia gekregen. Foto's kunnen door iedereen toegevoegd worden en dat kan op verschillende manieren. Bijvoorbeeld via je Flick account of de speciale desktop applicatie.

Op Fotopedia zijn dus artikelen over vele verschillende onderwerpen te vinden. Bijvoorbeeld over spinnen, Michael Jackson, de stad Nijmegen of de Leica M8. Een grote variatie aan onderwerpen dus. Uiteraard staan de foto's bij de artikelen centraal. En staat jouw onderwerp er niet bij dan kun je zelf een nieuw artikel over dat onderwerp beginnen.

Wanneer je een bepaald onderwerp hebt gevonden kun je ook eenvoudig foto's over dit onderwerp vertonen op je eigen website. Zo zie je hieronder de foto's uit het onderwerp 'Infrarood fotografie'.



De site ziet er in elk geval gelikt uit. Het kan ook erg bruikbaar zijn als je van een bepaald onderwerp een foto nodig hebt. Let wel even op de rechten die aan de betreffende foto hangen. Dat een foto op Fotopedia staat is geen vrijbrief om deze zomaar te gebruiken. Ik ben benieuwd of dit project net zo succesvol gaat worden als Wikipedia.

Bron: Photojojo

Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(4)
rbrt
Profielrbrt | maandag 14 september 2009, 12:42
Heb een aantal, nogal uiteenlopende zoektermen uitgeprobeerd en er kwamen alleen maar Flickr foto's uit [als er al iets werd gevonden].
Zie nog niet helemaal wat dit toevoegt aan zoeken op Flickr.
Arno
ProfielTwitterArno | maandag 14 september 2009, 14:05
Ik heb ook wat lopen te zoeken en tot de conlusie gekomen dat dit niet helemaal mijn ding is.
Robbie Veldwijk
ProfielTwitterRobbie Veldwijk | maandag 14 september 2009, 17:03
Ik ben benieuwd wat het gaat worden... Ik weet zo nog niet of het mijn ding zal zijn maar dat komt van zelf wel...
Sander
Sander | maandag 14 september 2009, 22:36
Website bekeken en ook geregistreerd. Na downloaden software blijkt dat dit allemaal erg onhandig werkt. Zoals rbrt ook al aangeeft is er weinig toegevoegde waarde ten opzichte van Flickr in combinatie met Wikipedia. Het concept is erg interessant, maar ik denk dat er teveel foto's op flickr aanwezig zijn om hier op een effectieve wijze een encyclopedie aan te koppelen.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

10 tips voor flitsfotografie


Om te fotograferen heb je licht nodig. Helaas is dat niet altijd aanwezig. Met behulp van een flitser kun je dan zelf licht toevoegen om alsnog geslaagde foto's te kunnen maken. Wanneer je een flitser echter niet goed gebruikt dan geeft dat lelijke foto's als resultaat; harde donkere schaduwen en uitgebeten witte gezichten. In dit artikel 10 tips om de beste resultaten te behalen met een flitser.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3800 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.