9 december 2007, 11:47 | | 14033x gelezen

Jouw foto's in Google Earth dankzij Panoramio

Wanneer je rond aan het kijken bent in het populaire Google Earth kom je over de hele wereld kleine camera symbolen tegen. Wanneer je hierop klikt verschijnt er een foto van de betreffende locatie. Het is erg eenvoudig om ervoor te zorgen dat ook jouw foto's op deze manier getoond worden aan iedere Google Earth gebruiker. Upload je foto op de website Panoramio en voorzie ze van de juiste locatie en omschrijving.

Uiteraard moet je foto wel aan enkele eisen voldoen om opgenomen te worden in de Google database. Zo moeten mensen of auto's niet het hoofdonderwerp zijn, heeft ook het uploaden van een close-up weinig zin en moet de foto uiteraard buitenshuis genomen zijn. Kwalitatief worden er ook nog wat eisen gesteld, maar als ik zo kijk naar een aantal foto's die op Google Earth te vinden zijn is de standaard niet al te hoog. Daar heeft de gemiddelde fotografie hobbyist geen enkele moeite mee. Wat mij betreft mogen de eisen nog wel wat hoger op het vlak van compositie en belichting.

Overigens heeft Google blijkbaar ook het liefst foto's die niet van een tijdelijke aard zijn. Zo werden twee foto's waarbij de boel ondergesneeuwd was niet opgenomen. Ook kan ik mee voorstellen dat ze liever foto's hebben met een grote scherptediepte. Al te creatieve foto's kun je maar beter niet uploaden.

Nadat je een aantal foto's geupload hebt moet je wel het nodige geduld hebben voordat ze terug te vinden zijn in Google Earth. Omdat de foto voor plaatsing nog beoordeeld wordt door een persoon kunnen er een paar maanden voorbij gaan voordat de foto erop staat. Wel kun je al direct je eigen foto's bekijken in Google Earth door een op de site aangeboden bestand in te laden.

Het is in elk geval een leuke manier om je foto's te publiceren waarbij je direct een groot publiek beschikbaar hebt. Wanneer je zelf ergens op vakantie gaat is het overigens ook erg nuttig om vooraf alvast de mooiste plekjes te bekijken. Het geeft je vaak een aardige indruk van een bestemming.

Je foto in Google Earth
Mijn werkplek op de foto in Google Earth


Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(4)
Michaël de Bondt
Michaël de Bondt | zondag 9 december 2007, 23:41
Geinig dat je hierover schrijft. Heb ooit ook twee foto daar geüploaded, maar kon ze niet meer terug vinden. Vandaag weer gekeken en er stond er één bij! Beide foto's zijn buiten Google Earth hier te bewonderen.

Gave foto trouwens, van 't kantoor. knipoog
David
ProfielDavid | maandag 10 december 2007, 09:05
Zo! Leuke werkplek.
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | maandag 10 december 2007, 22:33
@David; inderdaad zit ik daar helemaal niet verkeerd. knipoog
Marjan Trum
Marjan Trum | maandag 10 december 2007, 23:07
Ik ben wel eens bij je kantoor geweest maar ik wist niet dat het zo mooi was. De voorkant van het huis zie je niet als je aan komt rijden en als je er langs rijdt.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

10 Tips voor het maken van een groepsfoto


Oke, ik zal eerlijk zijn; het maken van groepsfoto's is niet mijn favoriete bezigheid. Een klein groepje is doorgaan nog prima in de hand te houden, maar bij grotere groepen wordt het lastig om een goede foto te maken. Van Arjo kreeg ik echter de vraag voor een aantal tips voor het maken van groepsfoto's. En eigenlijk heb ik er wel een aantal..

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3801 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn 4 beoordelingen.