31 augustus 2008, 22:28 | | 4098x gelezen

World Statues 2008

Dit weekend was World Statues weer in Arnhem. Er stonden driehonderd levende standbeelden voor het oog van voorbijgangers. De zaterdagmiddag is gebruikt voor de kinderen, terwijl er op zondagmiddag enkel volwassenen meededen aan de World Statues 2008.

Het was dit jaar de vierde jaarlijkse editie van de World Statues en er was weer veel moois te zien! Zelf woon ik in Arnhem, dus ik ben er eigenlijk elk jaar wel weer te vinden. Samen met mij waren er 300.000 man aanwezig.

Wat me opvalt, steeds als ik er weer ben, is dat er steeds meer interacteren met het publiek. Sommige staan er puur om stil te staan en werkelijk een beeld te zijn, maar jaarlijks zijn er steeds meer deelnemers die een grapje uithalen met het publiek. Dit is vooral voor de kinderen leuk, maar ik kan hier zelf ook van genieten. De grappen maken vaak wel deel uit van het personage.

Dit jaar was er zelfs een meneer aanwezig, die totaal niets van een beeld had maar echt aan een stuk doorpraatte over hoe Theo Maassen in zijn voetsporen was getreden. Op z'n dooie gemak een sigaretje rokend vertelde hij hier hele verhalen over.

Charlie Chaplin, zo vader zo zoon (Nederland)

Charlie Chaplin, zo vader zo zoon
De man met de titel "Charlie Chaplin, zo vader zo zoon"


Een andere leuke was een meneer uit België, die twee gezichten toonde: een fotograaf uit de jaren '40 aan de ene kant en een fotograaf uit de jaren '60 aan de andere kant. Hierbij had hij ook twee camera's bij zich, die het personage versterkte.

Paparazoo (België)

Fotograaf uit twee verschillende tijdperken
Links een fotograaf uit de jaren '40, rechts een uit de jaren '60


Wat ook elk jaar terugkomt, zijn de beelden met een lopend verhaal erin. Dit jaar stonden er aan de Rijnkade twee dames (de naam is me even ontgaan, excuses) waarvan de een boos naar de ander keek. Helaas kon ik niet te lang blijven staan, want er was nog veel meer moois te zien vandaag.

Onbekend -- iemand een naam?

Ruzie om een kind
De dame links drukt enige woede jegens de dame rechts uit


De Publieksprijs en het Nederlands kampioenschap gingen naar "Verbeelding", waarin twee porseleinen poppetjes een klok sierde. De wereldkampioenschap ging dit jaar naar het Italiaanse duo "A Chi". Bij dit duo riep de man luidkeels over de Rijnkade I love you! en liet zijn vrouw aan een bosje bloemen ruiken. De vrouw niest hierop en verliest even haar hoofd - zie de momentopname hieronder.

Verbeelding (Nederland) en A Chi (Italië)

De winnaars van World Statues 2008
Het Nederlandse "Verbeelding" en het Italiaanse "A Chi" wonnen de World Statues 2008


Op Flickr (nog meer Flickr en worldstatues.nl) zijn meer foto's te vinden. Heb je zelf nog een aanvulling? Plaats gerust een linkje!

 Deel dit artikel
(14)
Elbrich
Elbrich | maandag 1 september 2008, 08:34
De juryleden beoordelen aan de hand van drie criteria, namelijk ambacht, entertainment en artisticiteit.
In hoeverre lijkt een levend beeld qua materiaal op een echt sculptuur en is dit consequent doorgevoerd?
In hoeverre weet een levend beeld het publiek te vermaken?
In hoeverre is een levend beeld vernieuwend?
Hierdoor ontstaat de focus tot meer interactie en vermaak.
Ik deel je mening dat een levend standbeeld niet met die intentie neergezet moet worden.

Berry Hartemink
Berry Hartemink | maandag 1 september 2008, 09:51
Op mijn site staan ook foto's van World Statues 2008.

Berry.
kids
kids | maandag 1 september 2008, 17:59
Waarom geen foto's van de kids die er op zaterdag stonden?
Michaël de Bondt
ProfielTwitterMichaël de Bondt | maandag 1 september 2008, 18:17
Elbrich, bedankt voor je aanvulling!

Berry, bedankt voor de foto's.

En kids, helaas kon ik er op zaterdag niet bij zijn, maar mocht je ergens foto's tegenkomen, dan zijn die natuurlijk ook van harte welkom!
roland paparazzo
Profielroland paparazzo | maandag 1 september 2008, 21:40
Beste fotograaf,(Michaël de Bondt veronderstel ik)
Hartelijk dank voor de aandacht dat u heeft besteed aan de "Paparazzo".
Op picasa is er nog wat te bekijken http://picasaweb.google.be/webpartners32/LevendeBeeldenAntwerpen
Hartelijk groeten
Roland
hootch
Profielhootch | maandag 1 september 2008, 22:04
Foto's van kids statues en worldstatues zijn ook te zien op mijn site http://www.hootch.nl
onder evenementen.
wimdebruijne
Profielwimdebruijne | maandag 1 september 2008, 22:21
de kids heb ik zaterdag hopelijk allemaal op de foto gezet.
ik liep soms wel tegen een bordje pauze aan dus ik kan iemand gemist hebben.
de upload loopt nog dus ik hoop vanacht alle foto's online te hebben
kijk dus even op www.wimdebruijne.nl
René
ProfielRené | woensdag 3 september 2008, 13:28
Wie weet de naam van de Belgische Paparazzoo?
Op fotowouters.nl is meer te zien.
Elja Trum
ProfielTwitterElja Trum | woensdag 3 september 2008, 13:33
@René; Roland Paparazzo. Hij heeft hierboven gereageerd. vrolijk
Clau
Clau | donderdag 4 september 2008, 16:55
Ook op www.4you2see.nl staan foto's van de world statues... vrolijk
Tim Bussink
Tim Bussink | donderdag 4 september 2008, 17:28
Als fotograaf ben ik ook aanwezig geweest, hier de foto's : http://www.flickr.com/photos/25700760@N04/sets/72157607053597162/ vrolijk
een gast
een gast | zaterdag 6 september 2008, 00:46
Ik heb ook veel foto's gemaakt. En een bijzondere manier om de foto's te presenteren... Ze zijn voorzien van een gps-tag zodat je precies kan zien waar de foto's gemaakt zijn.
Paulien van Popta
ProfielPaulien van Popta | dinsdag 9 september 2008, 16:06
Ik heb ook veel mooie foto's gemaakt van World Statues 2008. Op mijn website
www.vanpoptafotografie.nl zijn ze te zien.
foxhusky
ProfielTwitterfoxhusky | donderdag 28 mei 2009, 02:02
Sorry, ik lees dit artikel nu pas en kon dus nog niet eerder reageren. Ik ben ook dat weekend in Arnhem geweest, zowel de zaterdag bij de kids Statues, asl de zondag met de volwassenen. Het weer was prachtig, de sfeer enorm goed. Ik heb vele andere fotografen gezien en daarom is het nu leuk om het werk van een aantal te zien. Mijn foto's staan hier. Dit jaar ga ik zeker weer!
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Kleurbeheer; altijd de juiste kleuren


Wellicht heb je het al eens meegemaakt; hard gewerkt om een opname helemaal perfect te maken. Elke oneffenheid verwijderd, de kleuren exact naar smaak afgesteld en de foto laten afdrukken. Dan blijkt dat de dure afdruk in zijn geheel niet lijkt op de foto die je op je monitor klaargemaakt hebt; de sprankelende kleuren ogen dof en de vele details in de diepe schaduwen zijn volledig dichtgelopen.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3822 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.