
Lightroom: camera profielen gebruiken
maandag 5 april 2010, 23:59 door Elja Trum | 707x gelezen | 0 reactiesAdobe maakt in Lightroom gebruik van een eigen manier om een foto vanuit RAW te tonen. Deze manier wijkt af van de methode die de camerafabrikant gebruikt. Hierdoor zit er verschil tussen de foto die je achterop het schermpje van je camera ziet vergeleken met de foto die je in laad in Lightroom. Zie je toch liever dezelfde omzetting vanuit RAW als je gewend bent dan is dit gelukkig ook mogelijk.
Adobe heeft hiervoor camera profielen toegevoegd aan Lightroom. Je kunt hierin één van de profielen kiezen die er in je camera beschikbaar zijn. Dit zijn overigens geen exacte profielen, want Adobe heeft ze zelf samengesteld (de merken zelf geven deze informatie niet vrij). Je kunt dergelijke profielen ook direct bij het importeren al toepassen op je foto's. Dat scheelt eventueel achteraf een boel werk.
Maak kans op 17.000 euro aan prijzen!
Wil jij ontdekken hoe je de mooiste foto's kunt maken? Bekijk dan onze online fotografie cursussen. Meer dan 125 cursussen over fotografie, nabewerking en creativiteit.
We bestaan deze week 12 jaar. Dat vieren we met een gave winactie. Word nu lid van Photofacts Academy en ontvang 70 euro korting, ons gloednieuwe boek de Photoshopbijbel én maak kans op meer dan 17.000 euro aan prijzen!
Direct aanmelden met korting + gratis boek + winactie

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Landschap en Compositie
woensdag 19 november 2025
Bedafse Bergen, Uden (NB)
nog 5 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
vrijdag 12 december 2025
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 18 februari 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Ook interessant
-
Gebruik een grijskaart voor de juiste kleurendoor Elja Trum
-
Kleurenfoto's gevonden uit 1900 door de TU Delftdoor Elja Trum
-
Kleurmanipulatie; Bijzondere luchten maken met een kleurgeldoor Frank Doorhof
-
Wat je als fotograaf kunt leren van een netje sinaasappelsdoor Elvira Smit
-
Kleurrijke fashionshoot met Lindsay Adlerdoor Elja Trum
-
Portretfotografie tip: Gebruik complementaire kleurendoor Elja Trum
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
41.024 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Mis dit niet: Tips voor adembenemende familiekiekjes!
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je krijgt van mij ook wekelijks nieuwe fotografietips per mail.




