
Tentoonstelling Sebastião Salgado in Fotomuseum Rotterdam
woensdag 6 september 2017, 15:51 door Michelle Peeters | 5.250x gelezen | 2 reactiesIk bezocht de tentoonstelling Genesis van de Braziliaanse fotograaf Sebastião Salgado in het Fotomuseum te Rotterdam. Voor dit indrukwekkende fotoproject zette Salgado zich ruim acht jaar lang in om mensen en dieren te fotograferen die nog in evenwicht met de natuur leven.

Genesis is zijn levenswerk en een ode aan onze kwetsbare planeet. Hiervoor reisde hij naar afgelegen oorden als de Galapagoseilanden, Madagaskar en Antarctica: plekken waar mensen en dieren nog altijd in evenwicht met elkaar en de natuur leven.
Hij reisde in vliegtuigjes, kano's en te voet onder de meest extreme weersomstandigheden en naar de moeilijkst bereikbare plekken van de wereld.

Met deze foto's toont Salgado ons de schoonheid van de ongerepte natuur en laat hij ons beseffen dat wij onze planeet moeten beschermen.
Wegens groot succes wordt de tentoonstelling verlengd. Heb je nog geen bezoek gebracht of wil je hem gewoon nog een keer zien? Je hebt nog tot en met 22 oktober de tijd! Kijk voor meer informatie en tickets op Nederlandsfotomuseum.nl.

Wil je meer weten over het werk en leven van Sebastião Salgado? Bekijk hieronder de TED-talk terug die Salgado in 2013 gaf:
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Michelle Peeters is fotografe en oprichter van DeuxBleus Fotografie. Michelle herkent het bijzondere in het gewone en het gewone in het bijzondere. Ze heeft zich nooit willen specialiseren en is daardoor van alle markten thuis.
2 reacties
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
Reistip: Maison de la Photographie de Marrakech
door Yljas Roeper
-
Het Perfecte Plaatje; food- en architectuurfotografie
door Elja Trum
-
Straatfotografie; ga achter je straathelden aan
door Jan Poldervaart
-
Straatfotografie thema; mondkapje en de grote boze wolf.
door Jan Poldervaart
-
Kijken, kijken, kijken bij straatfotografie; dan zie je meer
door Jan Poldervaart
-
Fotomuseum aan het Vrijthof presenteert 'This is my Church'
door Michelle Peeters
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
44.027 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Mis dit niet: Tips voor adembenemende familiekiekjes!
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je krijgt van mij ook wekelijks nieuwe fotografietips per mail.
