
Portretfotografie oefenen met etalagepoppen
donderdag 10 juni 2010, 08:58 door Liesbeth van Asselt | 15.258x gelezen | 4 reactiesTijdens mijn fotografiecursussen richt ik me natuurlijk niet alleen op natuurfotografie. Ook bijvoorbeeld architectuurfotografie, avondfotografie en portretfotografie passeren de revue. En hoe kun je nu beter oefenen met portretfotografie dan met etalagepoppen?
Natuurlijk fotograferen we later ook 'echte mensen', maar de les waarin we etalagepoppen fotograferen, blijft voor iedereen altijd een van de favorieten! Hieronder een aantal foto's die ik zelf maakte tijdens zo'n les.

Deze foto's zijn gemaakt bij bestaand licht. Het flitsen oefenen we door foto's van elkaar te maken. Etalagepoppen zijn namelijk kwetsbaar en in de magazijnen staan ze meestal dicht op elkaar gepakt. Dat laat geen ruimte over voor statieven met flitsers en parapluutjes.

Binnen fotograferen bij bestaand licht betekent werken met korte sluitertijden, een zo hoog mogelijke ISO-waarde (waarbij nog net geen ruis optreedt) en een groot diafragma. Voordeel van dit grote diafragma is dat je scherptedieptegebied heel klein is, waardoor de voor- en achtergrond mooi vaag wordt. Een eenpootstatief kan helpen om met een net wat langere sluitertijd te kunnen werken. Voor een driepootstatief is geen ruimte.

Er zijn meerdere magazijnen in Nederland die bereid zijn om fotografen te ontvangen. Ik mail na een fotosessie wel altijd wat foto's naar de eigenaren van deze bedrijven, zodat het hen ook wat oplevert. Deze foto's zetten ze vaak op hun website.

Verder met portretfotografie
Met etalagepoppen oefen je rustig met licht, instellingen en scherptediepte. In Portretfotografie Tips leer je daarnaast hoe je echte mensen ontspannen fotografeert en je portretten met praktische aanpassingen sterker maakt.Bekijk de cursus Portretfotografie Tips

Over de auteur
Liesbeth fotografeert met haar bedrijf stapfoto.nl voor websites van bedrijven. Daarnaast verzorgt ze al sinds 2004 (vooral creatieve) workshops zoals lightpainting, flitsen in de natuur, fine art, frozen flowers, paintsplash, infrarood, icm en multi exposure. Daarnaast is er een Stapfoto vakgroep voor de meer gevorderde fotografen.
Ook interessant
-
Waar plaats je het licht bij portretfotografie?door Liesbeth van Asselt
-
Vogels fotograferen? Ga eerst oefenen.door Nando Harmsen
-
10 Tips voor sfeervolle portretfotografiedoor Laura van der Burgt
-
5 Tips voor Portretfotografie in de Studiodoor Elja Trum
-
Win een Portretfotografie workshop bij Photofacts Academydoor Elja Trum
-
Win een Portretfotografie workshop bij Photofacts Academydoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.175 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
4 reacties
-
Robert schreef op donderdag 10 juni 2010 om 09:07 | reageerIk waan me bij dit soort foto's altijd in de film 'the house of wax'
Zo'n pop is wel perfect om thuis belichtingen te oefenen zonder dat je een model nodig hebt. -

tonv
schreef op donderdag 10 juni 2010 om 11:01
| reageer
Inderdaad een prima methode om portretfotografie onder de knie te krijgen. Foto 3 is door z'n beperkt DOF een mooi plaatje. Misschien mag 't iets helderder en de kleuren wat frisser; kwestie van nabewerking. Ik heb regelmatig etalages met modieuze etalagepoppen gefotografeerd en de weerspiegeling in het glas op een creatieve manier gebruikt. Geeft verrassende resultaten!
-
Henk schreef op donderdag 10 juni 2010 om 18:10 | reageerHeerlijk geduldig ook zo'n etalagepop! Raakt niet verveeld doordat je nog steeds niet afdrukt of 10 maal dezelfde foto maakt...
Ik heb er enkele mooie foto's aan overgehouden, 't was een leuke en leerzame middag Liesbeth! -

Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.175 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



