Winactie! Win 17.000+ euro aan prijzen + 70 euro korting + gratis de Photoshopbijbel! Word nu lid!
Photofacts Academy Winactie!
Elja Trum

Chobi Cam One; micro camera

vrijdag 21 januari 2011, 23:26 door | 8.711x gelezen | 1 reactie

Als je graag met een compacte camera met verwisselbare objectieven rondloopt dan is de Chobi Cam One wellicht wat voor je. Maar dan bedoel ik ook écht compact. De camera meet 2,5 bij 2,5 bij 2,6 centimeter en kan behalve foto's ook video opnemen.

De Chobi Cam One heeft een vorm die enigzins aan een spiegelreflex doet denk en beschikt ook over verwisselbare objectieven. Zo zijn er ook een groothoek- en teleobjectiefje voor te krijgen.

Met een resolutie van 1,9 megapixel (1600 bij 1200 pixels) doet deze camera niet echt mee aan de megapixel race. Wel beschikt de Chobi Cam One ook over de mogelijkheid (vga-formaat) video op te nemen met 30 beelden per seconde. De camera weegt ongeveer 12 gram.

Een display zit er niet op en als geheugen wordt er micro SD(HC) geheugen gebruikt. Je kunt er zo tot 32 GB aan opslag in kwijt. Goed voor minstens 50.000 foto's. De foto's kun je overigens niet direct bekijken, er zit geen monitor op de camera. Wel is de camera via micro-usb op je computer aan te sluiten (en tevens op te laden).

Chobi Cam One

Dit ubercompacte cameraatje is alleen verkrijgbaar in Japan en kost daar zo'n 90 euro.

Bron: Akihabara News
Met dank aan Wim voor de tip!

Photofacts Academy 12 jaar - Winactie!

Wil jij ontdekken hoe je de mooiste foto's kunt maken? Bekijk dan onze online fotografie cursussen. Meer dan 125 cursussen over fotografie, nabewerking en creativiteit.

Photofacts Academy + de Photoshopbijbel

We bestaan deze week 12 jaar. Dat vieren we met een gave winactie. Word nu lid van Photofacts Academy en ontvang 70 euro korting, ons gloednieuwe boek de Photoshopbijbel én maak kans op meer dan 17.000 euro aan prijzen!

Direct aanmelden met korting + gratis boek + winactie

Elja Trum

Over de auteur

Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.

1 reactie

  1. Arno
    Profiel  Arno schreef op zaterdag 22 januari 2011 om 01:23  | reageer

    Wat een leuk cameraatje is dit! Voor zoiets heb ik best 90 Euro over. Lijkt me leuk om een keer mee op een bruiloft aan te komen en dan voor de grap mijn andere camera's in de auto te laten liggen vrolijk

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.

Live Fotografie Workshops

Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 19 november 2025

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 5 plaatsen

Portretfotografie in de Studio

Portretfotografie in de Studio

vrijdag 12 december 2025

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 4 plaatsen

Portretfotografie in de Studio

Portretfotografie in de Studio

woensdag 18 februari 2026

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 5 plaatsen

Toon alle artikelen binnen Fun
De Portretbijbel door Elja Trum
Van Beeld naar Kunst met Micky Hoogendijk

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

41.131 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord