
CLAP: een camera van 24 gram
maandag 10 augustus 2026, 16:31 door Erik van Rosmalen | 7.914x gelezen | 0 reactiesHij heeft twee megapixels, weegt 24 gram en schrijft weg naar een microSD-kaartje: de CLAP Camera. In feite is het niet meer dan een USB-stickje met een lens(je). Maar wel een grappige gadget!

De CLAP Camera heeft slechts twee knoppen (een aan/uit-knop en een sluiter), waarmee je hem bedient en hij kan zowel filmen (720x480 en 30fps, voor de liefhebbers...) als foto's maken. Opladen en uitlezen doe je via de ingebouwde USB-aansluiting. Sterker nog, goedbeschouwd is het natuurlijk gewoon een USB-stick.

De CLAP is verkrijgbaar in maar liefst 14 opvallende kleurtjes. En dat is ook de belangrijkste reden dat je hem aan zou schaffen: om ermee gezien te worden. Niet voor niks wordt het oogje, waar je een ketting of keychord aan kunt bevestigen, op de site apart als feature genoemd.
Blogger Saskia noemt het op LikeandLove.nl ook terecht een modeaccessoire. Want de kwaliteit van de foto's is uiteraard totaal niet relevant. Dat houdt natuurlijk niet over met zo'n mini-objectiefje en een resolutie van twee megapixel:



Voor de echte gadgetfreaks die dit 'flauwekulcameraatje' toch niet willen laten lopen: de CLAP kost ongeveer 29 euro en is te bestellen op de website Superheadz of via Amazon Japan. Geen idee overigens hoe het dan zit met verzendkosten... Uiteraard is het een Japans idee. Ook te zien aan het filmpje waarin de CLAP wordt voorgesteld:
Bron: Likeandlove.nl
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 10 augustus 2026.
De eerste publicatiedatum is dinsdag 28 mei 2013, 20:19.

Over de auteur
Erik werkt als content specialist. Daarnaast is hij freelance tekstschrijver en fotograaf. Mensen vormen daarbij het hoofdonderwerp: portret- en reportage-fotografie. Volg Erik ook op Instagram!
Ook interessant
-
DJI Mini 3 Pro aangekondigddoor Elja Trum
-
DJI Mini 2 SE aangekondigddoor Elja Trum
-
LockCircle bodycap: functioneel of dure gadget?door Erik van Rosmalen
-
Leica Mini M uitgelektdoor Elja Trum
-
Sony Alpha 7RIII en FE 24-105 mm G OSS aangekondigddoor Antonette de Groot
-
Tamron 24-70mm f/2.8 aangekondigddoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.179 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.179 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



