
Eerst de song en dan de foto of juist andersom?
dinsdag 7 augustus 2018, 14:41 door An Vanden Abeele | 6.369x gelezen | 1 reactieAls je naar teksten van liedjes luistert, dan kun je veel belevingen van de natuur of het leven in je foto's steken. Songteksten vertellen een verhaal en je foto's ook.

Songs of gedichten en foto's tot één geheel smeden geeft me een bijzonder gevoel. Meestal omdat ik liedjes kies die een betekenis of een verleden hebben. Het varieert nogal of ik de foto eerst neem en vervolgens het bijpassende liedje of gedicht bedenk of omgekeerd.
Het zal ongetwijfeld een onbewust proces zijn, maar het werkt wel! In dit artikel een aantal van mijn foto's met een referentie naar een song/poem.
On my own - Bill Withers
Onderstaande foto is genomen op het eiland Helgoland (Duitsland) tijdens het prachtige schouwspel van de Jan van Genten aldaar.
Just the two of us - Bill Withers
Onderstaande foto is genomen op het eiland Helgoland (Duitsland) tijdens het prachtige schouwspel van de Jan van Genten aldaar.
The balance of nature - Dianne Warwick
Onderstaande foto is genomen in de Brenne. Dat is een prachtig natuurgebied in Frankrijk, waar veel weidebeekjuffers zitten.
Lopen op het water - Marco Borsato
Onderstaande foto is genomen in het natuurgebied “De Gavers” in West-Vlaanderen.
Poppy art in Flanders Fields - John McCrane
Deze foto is genomen in mijn tuin met op de voorgrond zeekool in bloei.
Higher and Higher - Jacky Wilson
Onderstaande foto is genomen in de Clinge, vanuit een kijkhut.
One day I'll fly away - Randy Crawford
Onderstaande foto van de visdief is eveneens genomen in de Gavers.
Ain't no mountain high enough - Marvin Gaye
Onderstaande foto is genomen van Senja in Noorwegen.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
An komt uit Deinze (Oost-Vlaanderen) en is sinds 8 jaar intensief actief bezig met fotografie. Heeft verschillende workshops gevolgd en natuur- en macrofotografie is nu haar passie en specialiteit. Ze neemt dikwijls deel aan boeiende foto-natuurreizen.
Ook interessant
-
Inspiratie, onmisbaar voor je fotografie!door Laura van der Burgt
-
Recensie: Inspiratie door Ap Dijksterhuisdoor Erik van Rosmalen
-
Waar zoek jij je inspiratie?door Nando Harmsen
-
Inspiratie vinden voor bijzondere nieuwe foto'sdoor Bram Berkien
-
5 tips: Hoe krijg je inspiratie voor een nieuw fotoprojectdoor Elvira Smit
-
6 tips om verhalen te vertellen met je foto'sdoor Huub Keulers
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.191 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
1 reactie
-

Dies Groot schreef op dinsdag 14 augustus 2018 om 10:34
| reageer
Geachte Mw. An Vanden Abeele, in één woord PRACHTIG. Afgelopen cursusseizoen heb ik mijn cursisten ook een soortgelijke eind-opdracht gegeven en het resultaat is een bijzondere expositie. Aan de onderkant van alle foto's heb ik nog een hele kleine QR-code geplaatst waarbij je ter plekke met je smartphone het nummer ook te horen krijgt. Met vriendelijke groet, Dies Groot Fotocursussen, Woerden, Nederland.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.191 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



