
Lightroom: Aanpassingpenseel gebruiken
vrijdag 29 juni 2018, 09:45 door Elja Trum | 20.658x gelezen | 7 reactiesMet Lightroom kun je razendsnel je foto's verbeteren. In deze video tutorial laat ik zien hoe je met behulp van het aanpassingspenseel snel meer sfeer in een foto kunt brengen. Met het aanpassingspenseel kun je gemakkelijk op specifieke plekken een bewerking uitvoeren. Je beïnvloed dan niet direct de gehele foto.
In deze video gebruik ik overigens alleen maar de absolute basis van het aanpassingspenseel. Er is nog veel meer mee mogelijk, maar als je er nog nooit mee gewerkt hebt laat dit al direct goed de mogelijkheden zien.
101 Tips voor Perfecte Portretfoto's
Wil jij graag weten hoe je perfecte portretfoto's kunt maken? In mijn boek De Portretbijbel geef ik je 101 tips om jouw portretfotografie naar een hoger niveau te helpen. Je ontdekt hierin de 101 beste tips die ik de afgelopen vijftien jaar als portretfotograaf heb opgedaan.
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 29 juni 2018.
De eerste publicatiedatum is maandag 9 juli 2012, 23:58.

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts, online fotografiecursussite Photofacts Academy en het blog Teslafacts. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over zwart-wit-, flits- en portretfotografie.
7 reacties
-
Jeroen Zelle schreef op dinsdag 10 juli 2012 om 12:06
Ik gebruik het aanpassingsperceel zowat op elke foto, zeker in combinatie met een tekentablet is het heerlijk om te gebruiken.
Tip: stel je Wacom Intuos pen zodanig in dat de achterkant (de gum) automatisch het wis penseel wordt als je in het aanpassingspenseel zit. Er is hiervoor een sneltoets in Lightroom (weet niet welke precies), deze kan je eraan toewijzen. -
Bomma flits schreef op dinsdag 10 juli 2012 om 13:04
Deze aanpassingen zijn super!Wat Lightroom 4 betreft, hoe exporteer je een stuke film dat je hebt bewerkt? Kan iemand mij aan een antwoord helpen?
Chris -
Edwin schreef op dinsdag 10 juli 2012 om 13:30
Ik gebruik lichtroom maar heb toch weer 2 dingen geleerd die het een stuk makkelijker maakt, thanks!!
Edwin
Fotostudio76.nl -
Jwain schreef op woensdag 11 juli 2012 om 09:12
Dat ik zelf nooit achter de wisknop ben gekomen, is me een raadsel. Dus hartelijk dank daarvoor, Elja. En Jeroen bedankt voor de gumtip. Lijkt me bijzonder handig. Weer een reden om toch maar eens werk te gaan maken van die tekentablet.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
ImageMagick, fotobewerken op de commandoregel & Lightroom
door Dick Holtman
-
Kies de juiste achtergrond als je foto's bewerkt
door Nando Harmsen
-
Met nieuwe ogen naar je eigen foto’s kijken in Lightroom? Dat doe je zo!
door Frédéric Paulussen
-
De nieuwe updates voor Adobe Lightroom en Photoshop
door Nando Harmsen
-
Wat zijn Lightroom plug-ins en wat heb je eraan?
door Dick Holtman
-
Laatste exemplaren Lightroom 6/CC ontmaskerd boek
door Elja Trum
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
52.453 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je ontvangt tevens wekelijks een mail met nuttige fotografietips.