
Eindhoven Gloeit tijdens Glow 2010
dinsdag 19 oktober 2010, 18:24 door Marcel Wiegerinck | 12.219x gelezen | 6 reactiesVerschillende jaren ben ik al gefascineerd door het Glow lichtfestival en ik heb hierover al eerder geschreven op Photofacts. Dit jaar ben ik zelf betrokken bij het project Eindhoven Gloeit die opgenomen is in de route van Glow 2010.
In samenwerking met studenten van de Eindhovense School, Dynamo en een aantal andere mensen heb ik de straten van Eindhoven op een creatieve en eigentijdse manier verlicht en vastgelegd op foto en film. De resultaten hiervan zijn gratis te bezichtigen in Dynamo op de smalle haven in Eindhoven van 6 tot en met 13 november tijdens Glow.
Al in februari van dit jaar heb ik samen met Dave van den Berg van Dynamo een eerste try out gedaan met light graffiti. Hierna ben ik vanaf juli twee keer per week met jongeren op pad geweest in Eindhoven om gave foto's en film te maken voor dit project. Met Eindhoven Gloeit wil Dynamo de bezoekers van Glow laten kennismaken met de wondere wereld van light graffiti. Dynamo wil ze laten ervaren dat de openbare ruimte met behulp van deze fotografietechniek op een speelse en creatieve manier beïnvloed kan worden.
Light Graffiti is ook wel bekend als light painting. Door je camera in te stellen op een lange sluitertijd kun je beweging met één of meerdere lampjes, zoals zaklampen, fietslampen, tl-buizen vastleggen in een foto. Daarnaast wil Dynamo jongeren ook na Glow interesseren voor (licht)kunst en hen aan sporen zelf aan de slag te gaan met deze vorm van street-art.

Het project Eindhoven Gloeit verbindt op een kunstzinnige manier twee belangrijke aspecten van de stad Eindhoven, namelijk licht (Eindhoven lichtstad) en graffiti (Eindhoven street-artstad). Street-art is een belangrijk onderdeel van de urbancultuur in Eindhoven en het spoort veel jonge mensen aan tot creativiteit. Dit is dan ook de reden waarom ik met Fotoklasje.nl bij Dynamo workshops ga verzorgen in light graffiti voor bedrijven en scholen.
Bedrijven en jong talent krijgen op deze manier een kans zich creatief te ontwikkelen om zo een inspiratiebron te zijn voor anderen. Ik geeft tijdens Glow op maandag 8 november ook nog een gratis photowalk langs de mooiste Glow plekjes in Eindhoven en er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar dus wees er snel bij. Aanmelden via de website van fotoklasje.
Je kunt deze light graffiti expositie zien tijdens Glow
Locatie: Dynamo Eindhoven op de Smalle Haven
Datum: iedere avond van 6 t/m 13 november
Tijd: 20.00-23.00 (vrijdag en zaterdag 20.00-0.00)
Entree: gratis
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Over de auteur
Marcel is oprichter van FotoClub.nu en Marketing voor Fotografen, hij deelt graag zijn kennis en ervaring over fotografie en marketing. Verder verzorgt hij met veel enthousiasme fotografie en marketingtrainingen, workshops en cursussen om mensen verder te helpen. Je kan Marcel volgen op Twitter, Facebook en Google+.
Ook interessant
-
Glow 2012; lichtshow in Eindhovendoor Elja Trum
-
Hoe maak je een lightpainting met je cameradoor Marcel Wiegerinck
-
Nachtfotografie bij GLOW lichtfestival in Eindhovendoor Marcel Wiegerinck
-
Glow; Lichtfestival Eindhoven 2009door Antonette de Groot
-
Vanaf 11 november lichtfestival Glow in Eindhovendoor Michelle Peeters
-
Lichtfestival Glow weer van start in Eindhovendoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
6 reacties
-
Rianne schreef op dinsdag 19 oktober 2010 om 20:32 | reageerIk ben ook wel erg nieuwsgierig geworden! Misschien dat ik dit jaar ook eens een kijkje ga nemen
ik fotografeer eigenlijk nooit in het donker, dus dat zal een goede oefening zijn. -

Lucien schreef op dinsdag 19 oktober 2010 om 23:10
| reageer
Ben er vorig jaar heen geweest. Erg druk, maar wel gezellig.
De route vond ik niet helemaal duidelijk, maar kan ook aan mijn kaartlezen hebben gelegen.
Bij sommige objecten (de blob) was het een beetje rommelig, met borden en constructiematerialen er omheen.
De Catharinakerk, centrum kunstlicht en hooghuis waren voor mij de hoogtepunten.
Mn eerste nachtshoot, veel proberen natuurlijk voor de juiste instellingen.
Ik had mn statief mee, maar zag ook mensen uit de losse hand schieten. -

Marcel Wiegerinck
schreef op woensdag 20 oktober 2010 om 06:44
| reageer
Ja echt gaaf dit jaar verwachten ze over de hele week meer dan 100.000 bezoekers. Het Eindhovens Dagblad organiseert een fotowedstrijd voor de beste foto's gemaakt tijdens Glow.
-

-

Johannes Klapwijk
schreef op vrijdag 22 oktober 2010 om 14:16
| reageer
Mooi verhaal en ook een mooie foto..
Voor de mensen hier lijkt het me leuk om misschien iets uitgebreider op de techniek in te gaan? -

fotolouis
schreef op woensdag 3 november 2010 om 09:41
| reageer
Om binnenkort de GLOW route te gaan lopen is er wel een plattegrond, maar weet je niet makkelijk waar het staat. Ik heb een sheet gemaakt met ook de afbeeldingen per nummer erbij.
Succes met de foto's! En misschien zien we elkaar nog wel!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



