
Hoe NASA's iconische 'Earthrise'-foto werd genomen
maandag 1 april 2019, 10:56 door Michelle Peeters | 6.427x gelezen | 1 reactieNASA maakte een reconstructie van hoe de astronauten van Apollo 8 meer dan 50 jaar geleden de aarde zagen opkomen terwijl ze rond de maan cirkelden.
In december 1968, meer dan 50 jaar geleden, zagen Apollo 8-bemanningsleden Frank Borman, James Lovell en William (Bill) Anders de aarde opkomen aan de horizon van de maan. Het was de eerste keer dat de mens een 'Earthrise' meemaakte.
De foto daarvan is een van de meest iconische beelden van de twintigste eeuw geworden. NASA maakte een reconstructie op basis de oude foto's en van gegevens van de Lunar Reconnaissance Orbiter die nu rond de maan cirkelt.
Bill Anders, met een Hasselblad 500 EL uitgerust met een 250 mm-lens en een aangepaste 70 mm Kodak Ektachrome-film, schoot eerst een zwart-witfoto van de Earthrise.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 1 april 2019.
De eerste publicatiedatum is zaterdag 22 december 2018, 13:13.

Over de auteur
Michelle Peeters is fotografe en oprichter van DeuxBleus Fotografie. Michelle herkent het bijzondere in het gewone en het gewone in het bijzondere. Ze heeft zich nooit willen specialiseren en is daardoor van alle markten thuis.
1 reactie
-
gast schreef op woensdag 26 december 2018 om 02:16 | reageer
Ik vind het nog steeds heel vreemd dat er nog geen filmrolletje in de camera zat en dat nog moest worden opgezocht
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
Een time-lapse van de zon; heb je even tijd?
door Nando Harmsen
-
Van NASA mag je voor 50 miljoen fotograferen op het ISS
door Michelle Peeters
-
NASA gebruikt snelle HDR camera voor rakettest
door Elja Trum
-
Mars oppervlak in 1,3 miljard-pixel panorama
door Elja Trum
-
The Last Shuttle foto en film project
door Freddy Stapersma
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
44.002 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Mis dit niet: Tips voor adembenemende familiekiekjes!
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je krijgt van mij ook wekelijks nieuwe fotografietips per mail.
