

Straatfotografie is een uitgebreid onderwerp waar ook een heel boek over volgeschreven kan worden. Een prima manier om straatportretten te maken is door gewoon ergens in een drukke (toeristische) stad op een onopvallende plek te gaan staan of zitten. Al snel val je niet meer op en kun je rustig fotograferen.
Je kunt bijvoorbeeld je camera op één plek richten en wachten tot voorbijgangers vanzelf in beeld lopen. Zo heb ik bovenstaande fietser op de foto gezet bij de Dom in Utrecht.
Het werkt vaak het beste om niet met een enorme hoeveelheid apparatuur te gaan fotograferen. Met alleen een camera om je nek voorzien van een compact 35mm objectief val je immers veel minder op in het straatbeeld dan met een grote 70-200mm op je camera.
Natuurlijk hoeft straatfotografie niet altijd 'stiekem'. Je kunt ook gewoon op mensen afstappen en vragen of je een foto mag nemen. Dat levert vaak een ander soort straatfoto's op, omdat mensen zich dan veel bewuster zijn van de camera.
Deze tip om betere portretfoto's te maken is één van de 101 tips uit mijn boek over portretfotografie. Wil je de andere 100 tips ook lezen? Bestel dan mijn boek De Portretbijbel.
» Bestel De Portretbijbel

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
Ook interessant
-
10 tips voor straatfotografiedoor Iris van Liempt
-
Straatfotografie verandert, maar helaas niet altijd ten goededoor Huub Keulers
-
Straatfotografie tip: Experimenteer met een langere sluitertijddoor Michiel Heijmans
-
Verslag workshop straatfotografie met Thatcher Cookdoor Elja Trum
-
Gebouwen fotograferen rondom station Utrechtdoor Elja Trum
-
De mooiste locaties voor straatfotografie vindendoor Michiel Heijmans
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
1 reactie
-
Ienke schreef op dinsdag 13 juli 2021 om 16:16 | reageerMijn ervaring is om achteraf de foto te laten zien, dit geeft dikwijls positievere reacties, ‘wat leuk, wilt u de foto mij doorsturen?’ Enz. Ik laat ze zelf hun mailadres invoeren op mijn telefoon. En na ontvangstbevestiging beloof ik de foto en het mail adres te verwijderen. Ik gebruik een speciaal gmail adres, waar mijn naam niet in terug te vinden is. Met kinderen ligt het gevoeliger , dan vooraf wel toestemming vragen. Complete gezinnen zijn daardoor al ‘vastgelegd’ zomaar in een buurtspeeltuintje, waar ik als oma foto’s maak van kleinkinderen.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



