
Portretfotografie tip: Gebruik een raam als tegenlicht
vrijdag 15 januari 2021, 20:10 door Elja Trum | 2.548x gelezen | 2 reactiesHet lijkt vanzelfsprekend om het licht van een raam van opzij op je model te laten vallen. Dat zorgt immers direct voor een mooi resultaat. Je kunt echter echt iets bijzonders maken door het raam als tegenlicht te gebruiken.

Zet je model voor het raam en fotografeer hem of haar met het raam op de achtergrond. Op de automaat zal je camera gaan belichten voor het grote lichte vlak achter je model.
Hierdoor wordt het gezicht erg donker. Hiervoor moet je dus gaan compenseren, dat kan door te 'plussen' met de belichtingscompensatie van je camera of door je camera op handmatig te zetten.
Zorg er nu voor dat het gezicht van je model mooi helder in beeld is. De achtergrond (het raam) zal nu zwaar overbelicht zijn en het licht van het raam zorgt voor randlicht op je model.
Deze tip om betere portretfoto's te maken is één van de 101 tips uit mijn boek over portretfotografie. Wil je de andere 100 tips ook lezen? Bestel dan mijn boek De Portretbijbel.
» Bestel De Portretbijbel

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts, online fotografiecursussite Photofacts Academy en het blog Teslafacts. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over zwart-wit-, flits- en portretfotografie.
2 reacties
-
Henriette Korner-de Monchy schreef op dinsdag 19 januari 2021 om 15:44
helaas dan niet dat leuke gewenste (?) lichtje in de ogen..
-
Elja Trum schreef op dinsdag 19 januari 2021 om 16:38
@Henriette; Nee, inderdaad. Die mis je dan.
Hoeft wat mij betreft niet altijd in elke foto, maar je kunt hem natuurlijk nog toevoegen met een flitser of reflectiescherm.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
5 Tips voor het poseren van koppels
door Elja Trum
-
Portretfotografie tip: Haal je flitser van je camera
door Elja Trum
-
Portretfotografie tip: Spelen met tegenlicht
door Elja Trum
-
De kracht van de accentverlichting
door Frank Doorhof
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
52.319 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je ontvangt tevens wekelijks een mail met nuttige fotografietips.