
Lightroom in het Nederlands
zaterdag 14 maart 2009, 23:24 door Elja Trum | 15.440x gelezen | 4 reactiesSinds Lightroom 2.3 is het ook mogelijk de interface van het programma op Nederlands te zetten. Bij het automatisch updaten van het pakket komt deze taalinstelling helaas niet automatisch beschikbaar. Gelukkig kun je met een paar stappen alsnog de Nederlandstalige versie installeren. Prettig detail; als het niet bevalt kun je zo weer terugschakelen op het Engels.
Hoewel ik gezocht heb naar een update voor alleen de taal kon ik die niet vinden op de website van Adobe. Je zult dus het hele pakket opnieuw moeten downloaden. Download hiervoor de proefversie (166 MB). Je moet hiervoor wel over een (gratis) Adobe account beschikken.
Voordat je de proefversie installeert moet je eerst je huidige Lightroom verwijderen. Maak je geen zorgen, er gaan geen instellingen, fotosets of voorinstellingen verloren. Je hoeft zelfs je productcode niet opnieuw in te voeren. Gooi je niet eerste je huidige installatie eraf dan zul ja na het uitvoeren van de installatie nog steeds geen Nederlandse taal ter beschikking hebben.
Na het verwijderen van de oude Lightroom (ook al was dat versie 2.3) kun je de proefversie installeren. Direct na installatie start Lightroom nu in het Nederlands. Bevalt dat niet dan kun je eenvoudig weer overschakelen op het Engels via bewerken -> voorkeuren (CRTL - ,). Onder algemeen kun je de taalinstelling wijzigen. Na een herstart van het programma is de gewenste taal ingesteld.

Overigens zou ik aanraden gewoon de Engelse versie te gebruiken. Je kunt dan in elk geval probleemloos alle tutorials op internet volgen. Mocht je toch met de Nederlandse versie willen werken, dan is dit dus hoe je dat moet doen.
Meer uit Lightroom halen
In dit artikel lees je hoe je Lightroom in het Nederlands instelt. Wil je daarna verder met het programma, dan laat Starten met Lightroom zien hoe je foto's importeert, organiseert en bewerkt. Zo leer je de belangrijkste functies van Lightroom in de praktijk gebruiken.Bekijk Starten met Lightroom

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
Ook interessant
-
Magic Lantern 2.3 voor videografen uitgebrachtdoor Elja Trum
-
Adobe update Lightroom (Classic) met nieuw AI maskersdoor Elja Trum
-
De Lightroom interface in het kortdoor Michelle Peeters
-
Een nieuwe update van Lightroom Classicdoor Nando Harmsen
-
De jaarlijkse grote update van Lightroom en Photoshopdoor Nando Harmsen
-
Fotograferen in semi-automatische modusdoor Michelle Peeters
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
4 reacties
-

-

-

EdC schreef op zondag 15 maart 2009 om 10:58
| reageer
Voor nieuwe gebruikers misschien wel plezierig, maar na het werken met versie 0.1-0.5, 1.0-1.3 en 2.01-2.3 vind ik het wel mooi zo. Misschien maak ik de stap over anderhalf jaar, als Adobe versie 3.0 brengt en nog meer functies zijn toegevoegd.
-

Digireflex
schreef op maandag 16 maart 2009 om 11:43
| reageer
Wat gek... ik heb wel een trial NL versie gedownload via Adobe.nl en deze over de bestaande Engelse versie heengezet met behoud van de instellingen. Werkt prima.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.197 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



