
Video: diafragma, sluitertijd en ISO simpel uitgelegd
woensdag 14 december 2016, 15:51 door Elja Trum | 7.814x gelezen | 3 reactiesVoor iedereen die net begint met fotografie is het niet eenvoudig: het samenspel tussen diafragma, sluitertijd en lichtgevoeligheid (ISO). In deze video wordt het met behulp van animaties heel duidelijk uitgelegd.
Het is wel jammer dat er zo extreem snel gesproken wordt (en ook nog met Engels in een -volgens mij- Duits accent). Het was prettig geweest als dit een stuk rustiger ging. Maar de informatie is nuttig en helder; kijk hem dus eventueel een paar keer.
Je kunt ook rechtsonder in de video op het moer-icoontje (settings) klikken. Je kunt dan de video afspelen op halve snelheid. De stem wordt dan helaas weer net te slaperig, maar het is wel beter te volgen.
Je kunt het hier ook in mijn woorden lezen.
101 Tips voor Perfecte Portretfoto's
Wil jij graag weten hoe je perfecte portretfoto's kunt maken? In mijn boek De Portretbijbel geef ik je 101 tips om jouw portretfotografie naar een hoger niveau te helpen. Je ontdekt hierin de 101 beste tips die ik de afgelopen vijftien jaar als portretfotograaf heb opgedaan.

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts, online fotografiecursussite Photofacts Academy en het blog Teslafacts. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over zwart-wit-, flits- en portretfotografie.
3 reacties
-
gast schreef op woensdag 14 december 2016 om 22:11
Beetje te snel woord & beeld, inhoudelijk zal het kloppen maar dit is zeker voor iemand die net begint veel te snel en veel te veel informatie tegelijk. Ik ben allerminst een leek maar ben na een halve minuut al afgehaakt. Sorry, niet voor mij.
-
-
Bert schreef op dinsdag 20 december 2016 om 17:11
Voor iemand die net begint is dit wel erg onduidelijk mede door het snelle praten. je moet Engels omzetten naar Nederlands en als je dat gedaan hebt heb je de indruk dat je de helft niet meegekregen heb. Jammer misschien is het een idee om dit om te zetten in het Nederlands en dan wat trager gesproken.
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Ook interessant
-
Is het nodig om voor een objectief met een grote lensopening te kiezen?
door Nando Harmsen
-
Urbex fotografie; verlaten huizen fotograferen
door Kim Schröder
-
Review: Cursus Fotograferen met Lange Sluitertijden
door Michelle Peeters
-
Misonne, een Belgisch fotograaf, 1870-1943
door Leen Koper
-
Fotorecept: laat je onderwerp dansen - flits en lange sluitertijden combineren
door Erik van Rosmalen
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
52.324 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook.

Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je ontvangt tevens wekelijks een mail met nuttige fotografietips.