
Zelf een virtuele studio maken met behulp van televisies
woensdag 26 april 2023, 20:40 door Elja Trum | 2.043x gelezen | 0 reactiesVoor professionele videoproducties wordt er tegenwoordig steeds vaker gewerkt met virtuele studio's. Daarbij wordt de achtergrond op wandvullende schermen getoond. Epic Light Media laat zien hoe je dit zelf ook kunt maken.
Meestal worden dit soort virtuele studio's ingezet voor videoproducties, maar het kan natuurlijk ook voor fotografie gebruikt worden. De echte virtuele studio's passen trouwens ook de achtergrond aan op basis van de positie van de camera.
Een creatieve setup die natuurlijk ook voor fotografie gebruikt kan worden. Al is het nog steeds geen hele goedkope oplossing. Een achtergrondje vervangen in Photoshop zal een stuk makkelijker gaan.
Maak kans op ruim 19.000 euro aan prijzen!
Wil jij ontdekken hoe je de mooiste foto's kunt maken? Bekijk dan onze online fotografie cursussen. Meer dan 125 cursussen over fotografie, nabewerking en creativiteit.
We bestaan deze week 12 jaar. Dat vieren we met een gave winactie. Word nu lid van Photofacts Academy en ontvang 70 euro korting, ons gloednieuwe boek de Photoshopbijbel én maak kans op meer dan 19.000 euro aan prijzen!
Direct aanmelden met korting + gratis boek + winactie

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Landschap en Compositie
woensdag 19 november 2025
Bedafse Bergen, Uden (NB)
nog 5 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
vrijdag 12 december 2025
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Portretfotografie in de Studio
woensdag 18 februari 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 5 plaatsen
Ook interessant
-
5 Tips voor variatie in de (thuis)studiodoor Elja Trum
-
Een kamer in je studio namakendoor Elja Trum
-
Studiofotografie tip: Volledig zwarte achtergronddoor Elja Trum
-
Vijf tips voor het kiezen van een voorgronddoor Nando Harmsen
-
Compositie tip: Denk na over je achtergronddoor Elja Trum
Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox
41.026 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
Elja Trum
Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!
Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over PhotofactsGratis eBook: Fotograferen van Kinderen
Mis dit niet: Tips voor adembenemende familiekiekjes!
Ontdek 25 praktische tips waardoor je prachtige foto's van je (klein)kinderen kunt maken. Je krijgt van mij ook wekelijks nieuwe fotografietips per mail.





