Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Marit Hilarius

Photoshop voor dummies #11 - Pen tool

dinsdag 3 oktober 2017, 13:20 door | 8.528x gelezen | 6 reacties

Ik behandel vandaag de pen tool, een lastige tool met vele functies!


Heb je mijn vorige video uit deze cursus al bekeken over doordrukken, tegenhouden en de spons? Of bekijk mijn volgende video in deze reeks over de type tool.

Wil jij ook gave foto's maken?

Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.

14 dagen gratis fotografiecursussen kijken


Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 3 oktober 2017.
De eerste publicatiedatum is zaterdag 3 september 2016, 13:13.
Delen: WhatsApp Facebook
Marit Hilarius

Over de auteur

Marit Hilarius is een fotografe die gespecialiseerd is in geavanceerde Photoshop bewerkingen. Ze heeft de basisopleiding van de FotoAcademie in Amsterdam afgerond. Haar stijl kenmerkt zich door de sprookjesachtige sfeer die ze in haar foto's creëert.

Toon alle artikelen binnen Video tutorials

6 reacties

  1. Rudy Rosman
    Rudy Rosman schreef op dinsdag 6 september 2016 om 15:30  | reageer

    Vrijstaand maken met de pen-tool wordt veel gebruikt bij grafisch vormgevers en dtp-ers. Je hebt dan veel meer mogelijkheden met het object als je de foto importeert en clipping-mask gebruikt in InDesign. Gebruik je een masker-laag en schilder je een masker, dan blijft jouw foto een rechthoek. Met clipping-mask in InDesign kan je het uitgeknipte object ergens overheen leggen, bijvoorbeeld een stuk tekst of een andere foto. Je kan een slagschaduw toewijzen etc. Enorm veel mogelijkheden dus.

    Ik vind het jammer dat je deze mogelijkheden niet laat zien, maar een beetje ongeïnteresseerd een tool behandelt. Op deze manier maak je gebruikers niet echt enthousiast om een gereedschap te gebruiken.

  2. Donald Willemsen
    Profiel Donald Willemsen schreef op dinsdag 6 september 2016 om 15:49  | reageer

    Tot mijn grote spijt moet ik vaststellen dat Marit er deze keer een rommelige uitleg van. Ze geeft zelf al aan dat ze de pen vrijwel nooit gebruikt. Dat merk je ook aan haar uitleg.
    Met de pen kan je zeer nauwkeurige selecties maken. Het is een beetje bewerkelijk, maar het resultaat is dan ook dat je een perfecte selectie het die je met de gebruikelijke selectie tools maar moeilijk kunt bereiken.
    Helaas Marit, deze uitleg mag je nog eens overdoen als je je wat meer bekwaamt in het gebruik van de pen bij het bewerken van foto's.
    Zelf gebruik ik de pen ALTIJD om een precieze selectie te maken. Enkel bij het selecteren van bijvoorbeeld 'haren' heb je niet veel aan de pen.

  3. mariska
    mariska schreef op vrijdag 9 september 2016 om 11:28  | reageer

    Voor het selecteren van haren zijn talloze ander opties waaronder channels

  4. Donald Willemsen
    Profiel Donald Willemsen schreef op vrijdag 9 september 2016 om 11:57  | reageer

    Dank u Mariska, maar zoals de titel al zegt: het is voor 'dummies' hè vrolijk

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.
Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.

Live Fotografie Workshops

Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy

Portretfotografie in de Studio

Portretfotografie in de Studio

woensdag 23 september 2026

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 3 plaatsen

Flitsen op Locatie

Flitsen op Locatie

donderdag 8 oktober 2026

Sint Agatha (Noord Brabant)

nog 8 plaatsen

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 18 november 2026

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 5 plaatsen

De Portretbijbel door Elja Trum
Creatieve Technieken met Bart Siebelink

Word elke week een betere fotograaf

Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.224 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord