Winactie! Win 19.000+ euro aan prijzen + 70 euro korting + gratis de Photoshopbijbel! Word nu lid!
Photofacts Academy Winactie!
Elja Trum

Vliegtuigkerkhof in HDR achtig effect

donderdag 26 juli 2007, 09:49 door | 16.074x gelezen | 4 reacties

Flickr gebruiker dimsumranch heeft een prachtige collectie foto's van een vliegtuigkerkhof. Een imposante omgeving en de vele glimmende metalen zijn duidelijk een uitstekend onderwerp voor het gebruik van een mooie nabewerkingstechniek. Niet iedereen kan de wat onnatuurlijke kleuren van dergelijke foto's waarderen, maar persoonlijk vind ik het prachtig.

Hoewel het eindresultaat veel weg heeft van HDR is dit niet wat de fotograaf gedaan heeft. Hij heeft namelijk gebruik gemaakt van de Lucis plug-in voor Photoshop.

Vooral de foto's van de openliggende straalmotoren vind ik erg mooi, maar de gehele serie is het bekijken absoluut waard.

Copyright Dimsumranch
© Dimsumranch; Straalmotor


Bron: Neatorama

Maak kans op ruim 19.000 euro aan prijzen!

Wil jij ontdekken hoe je de mooiste foto's kunt maken? Bekijk dan onze online fotografie cursussen. Meer dan 125 cursussen over fotografie, nabewerking en creativiteit.

Photofacts Academy + de Photoshopbijbel

We bestaan deze week 12 jaar. Dat vieren we met een gave winactie. Word nu lid van Photofacts Academy en ontvang 70 euro korting, ons gloednieuwe boek de Photoshopbijbel én maak kans op meer dan 19.000 euro aan prijzen!

Direct aanmelden met korting + gratis boek + winactie

Elja Trum

Over de auteur

Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.

4 reacties

  1. Roi
    Roi schreef op vrijdag 27 juli 2007 om 18:13  | reageer

    Waarom zou die verschikkelijk lelijke en overrated look van HDR op deze foto´s toepassen.

  2. Elja Trum
    Profiel  Elja Trum schreef op vrijdag 27 juli 2007 om 20:09  | reageer

    Persoonlijk vind ik het een mooi effect, maar smaken verschillen, Roi.
    Op je eigen foto's hoef je het effect natuurlijk niet toe te voegen. nahnah

  3. leo
    Profiel leo schreef op dinsdag 14 september 2010 om 02:21  | reageer

    Magnifieke foto's, maar het HDR effect is ook niet mijn smaak. Leuke link, dat zeker!

  4. bram.reinders
    Profiel bram.reinders schreef op dinsdag 14 september 2010 om 07:51  | reageer

    Wat een geweldige serie, en ik vindt de bewerking magistraal.

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.

Live Fotografie Workshops

Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 19 november 2025

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 5 plaatsen

Portretfotografie in de Studio

Portretfotografie in de Studio

vrijdag 12 december 2025

Photofacts Studio, Elst (Gld)

nog 3 plaatsen

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 21 januari 2026

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 6 plaatsen

Toon alle artikelen binnen Websites
Cursus Naaktfotografie met Danyel Weideman
De Portretbijbel door Elja Trum

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

41.008 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord