
Bouw in Beeld 2008 wedstrijd
maandag 10 augustus 2026, 13:17 door Elja Trum | 6.877x gelezen | 0 reacties
De recent opgerichte Edgar Degas Stichting roept in samenwerking met Ballast Nedam professionele fotografen op om voor 30 november 2007 hun portfolio en een projectvoorstel in te zenden voor de Bouw in Beeld prijs van 2008. Om mee te doen moet je wel woonachtig in Nederland zijn. De fotografie opdracht voor de Bouw in Beeld prijs 2008 is getiteld Mijn Ruimte, Mijn Plek. Met dit thema wil Bellast Nedam fotografen uitgedagen om de emotionele relatie tussen mens en ruimte te verbeelden. De hoofdprijs is 10.000,- euro.
Ballast Nedam zegt de relatie tussen de fotografie en architectuur belangrijk te vinden omdat architectuur fotografen inspireert en tegelijkertijd fotografie de architectuur een spiegel voor houdt. Daarom heeft Ballast Nedam in 2006 het initiatief genomen voor deze Bouw in Beeld prijs. De prijs biedt Nederlandse fotografen de kans zich te presenteren op belangrijke culturele podia en mee te dingen naar de geldprijs.
Een selectiecommissie bestaande uit beeldend kunstenaar Ine Lamers, fotografen Marcel van der Vlugt en Jan Zwart, Kim Bouvy (curator Bouw in Beeld tentoonstellingen) en Chris Mos (directeur commercie en communicatie van Ballast Nedam Bouw en Ontwikkeling) selecteert tien fotografen die hun serie kunnen realiseren. Het gemaakte werk wordt van 17 juni t/m 12 juli 2008 geƫxposeerd in het Atrium van het stadhuis in Den Haag. Tijdens de vernissage zal de winnaar van de Bouw in Beeld prijs 2008 bekend worden gemaakt. De tentoonstelling reist na juli door naar andere Nederlandse culturele podia.
Tijdens de eerste Bouw in Beeld prijs 2007 zonden ruim zeventig fotografen hun werk in voor de opdracht GebouwGezichten. De fotoseries van twaalf finalisten werden van maart tot mei 2007 tentoongesteld in het Nederlands Architectuurinstituut te Rotterdam. Maarten van Schaik (1973), die in 1997 afstudeerde aan de Amsterdamse Rietveld Academie, sleepte met zijn vierdelige serie de Bouw in Beeld prijs 2007 in de wacht.
Deadline voor inzending is 30 november 2007.
Wil jij ook gave foto's maken?
Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.14 dagen gratis fotografiecursussen kijken
Dit artikel is voor het laatst bijgewerkt op 10 augustus 2026.
De eerste publicatiedatum is dinsdag 23 oktober 2007, 17:20.

Over de auteur
Elja Trum is oprichter van Photofacts en online fotografiecursussite Photofacts Academy. Hij schrijft sinds 2006 over fotografie. Elja is ook auteur van boeken over compositie, zwart-witfotografie, flitsfotografie en portretfotografie.
Ook interessant
-
Zilveren Camera 2008door Elja Trum
-
Photogear wedstrijd; nog maar 4 dagen!door Elja Trum
-
Win een Samsung NX30; Photofacts Blog Wedstrijddoor Elja Trum
-
Mobile Phone Photography Award 2006
door Elja Trum
-
Winnaar Sony World Photography Awards bekenddoor Elja Trum
-
Zoektocht naar de beste mislukte fotodoor Elja Trum
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.177 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.
0 reacties
Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!
Deel jouw mening
Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door aangemelde bezoekers.Wil je toch reageren, meld je dan aan of maak gratis een account.
Live Fotografie Workshops
Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy
Portretfotografie in de Studio
woensdag 23 september 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 3 plaatsen
Flitsen op Locatie
donderdag 8 oktober 2026
Sint Agatha (Noord Brabant)
nog 8 plaatsen
Masterclass Naaktfotografie
vrijdag 6 november 2026
Photofacts Studio, Elst (Gld)
nog 4 plaatsen
Word elke week een betere fotograaf
Elke week een praktische fotografietip in je mail, en als welkom meteen het gratis eBook 25 Tips voor het Fotograferen van Kinderen.
39.177 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al! Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via
Facebook.

Elja Trum



