
Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika en Vera.

?
Richard Hijmering | dinsdag 22 juli 2008, 14:39@vincent.SP: Om eerlijk te zijn vind ik dit een beetje zinloze discussie. Het is zeker zo netjes om een recentie te schrijven als je een boek krijgt aangeboden. We krijgen ze gratis ja, maar daarom schrijf je er ook een recentie over. Zo werkt die ruildienst nou eenmaal. Zou jij, gezien je handle, toch achter moeten staan.
EdC | dinsdag 22 juli 2008, 18:39Lijkt me typische een Amerikaans boek, geschreven door een Adobe-evangelist of hoe de medewerkers van dat bedrijf al mogen heten. De handleiding netjes overgeschreven en bijgewerkt, met plaatjes. Geldt ook voor de boeken van Kelby die ik in de boekhandel zag. Alleen handig als je stap voor stap door het hele programma wilt gaan.
Jeroen Cox | dinsdag 22 juli 2008, 23:08@ vincent,
Ramon | woensdag 23 juli 2008, 00:15@ Elja, Ik kan me heel goed voorstellen dat jij het boek niet echt boeiend vindt, en dat heeft voornamelijk te maken dat jij al aardig uit de voeten kan komen met photoshop CS2/CS3. Ik heb zelf het boek Classroom in a book voor CS2 in mijn bezit en ik moet je zeggen dat het inderdaad droge stof is, maar ik heb er wel veel van kunnen leren aangezien ik nooit met photoshop heb gewerkt. Toch vindt ik het wel netjes van je dat je deze recensie geplaats hebt ondanks dat het boek jouw niet echt boeid. Een groot deel van deze cursus bestaat uit het direct samen uitvoeren van oefeningen. Na deze cursus heb je geleerd om een foto te maken zoals je die van te voren in je hoofd had. Je leert je camera beter kennen, je weet waar de verschillende knoppen voor dienen en je leert de basisregels voor een goede compositie toe te passen.
Wanneer je in Lightroom de crop-tool gebruikt om je foto bij te snijden krijg je standaard de regel van derden hulplijnen te zien. Je kunt deze hulplijnen in Lightroom echter ook aanpassen naar andere compositieregels. In dit artikel lopen we de verschillende hulprasters langs.