Van fotograaf
Thijs Heslenfeld ontving ik een exemplaar van zijn nieuwste boek;
Hot, Life in the Australian outback. Dit boek sluit mooi aan op zijn vorige boek;
Cold. Dat boek ging over zijn reis naar de Zuidpool, ditmaal dus Australië. Het boek is door de Samenwerkende Reisboekhandels uitgeroepen tot het
beste Nederlandse reisfotoboek van 2009.
Voor de foto's en de verhalen in het boek is Thijs van Noord naar Zuid Australië gereden in zijn four-wheel-drive. Dwars door tienduizend kilometer uitgestrekte leegte.
De Australian Outback is gebied waar bijna niemand woont en komt. Een van de dunst bevolkte gebieden ter wereld. Zoals Thijs het in zijn boek omschrijft: 'The outback begins where the barbed wire ends. It's a place where you can look around and not see any sign of human life, other than the dirt track that you're standing on.'
Het boek bevat veel verschillende foto's van Thijs zijn reis dwars door Australië. Portretfoto's van de lokale bevolking, uitgestrekte landschappen en details van dieren en planten. Zo nu en dan staat er een pagina tekst tussen de foto's die vertelt over zijn reis en die enige uitleg geeft bij de foto's. De hitte waar de titel van het boek op wijst is duidelijk zichtbaar.
Mocht je bij een foto echt afvragen waar je naar zit te kijken, dan kun je altijd nog achterin een korte uitleg per foto bekijken. Soms niet meer dan een plaatsnaam, maar in zijn geheel een miniverslag van zijn reis.
ConclusieHot is een net vormgeven hardcover boek dat lekker doorbladert. Het geeft een kijkje in het leven van mensen die leven in een zeer afgelegen gebied. Zeker voor geïnteresseerden in het land een aankoop waard. Leuk om je met behulp van de foto's even in een andere wereld te wanen.

'Hot, Life in the Australian outback' bevat 188 pagina's en is voorzien van Engelstalige teksten. Hot is in eigen beheer uitgegeven. Het ISBN nummer is 9789081247023 en is
te koop voor 39,50 euro.
Geïnteresseerd in dit boek?
Bestel het bij Bol.com. Photofacts ontvangt een percentage van het aankoopbedrag.

Hot
Thijs Heslenfeld