Adobe is een website gestart waarop wordt afgeteld naar de lancering van Adobe Photoshop CS5. Op maandag 12 april bereikt de teller de nul en zal CS5 officieel aangekondigd worden. Op de speciale site kun je jezelf registreren zodat je de lancering op die dag live kunt bekijken.
Dat de nieuwe versie van Photoshop eraan zit te komen was al enige tijd bekend. Op internet zijn al een tijdje filmpjes te vinden van Photoshop White Rabbit en op bijvoorbeeld de Professional Imaging beurs begin deze maand werden ook al korte demonstraties van het nieuwe pakket getoond.
De lancering van het pakket volgt relatief snel na de komst van de huidige CS4 versie. Slechts anderhalf jaar geleden werd die versie aangekondigd. Of alle nieuwe functionaliteiten interessant genoeg zullen zijn om te upgraden is nog maar de vraag.
Eén van de nieuwe functies die (hoogstwaarschijnlijk) in Photoshop CS5 te zien zal zijn is Content Aware Fill. Hiermee kunnen met bijna magisch gemak onderdelen uit een foto gehaald worden. In onderstaande video wordt deze functionaliteit gedemonstreerd.
Over de auteur; Elja Trum Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop. Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
Bizar. Ben erg benieuwd naar RL ervaringen (van andere mensen hier?)
EdC | woensdag 24 maart 2010, 22:45
Dat kan handig zijn. Dit gaat vast ook weer een hoop discussie geven over hoever je mag gaan met fotosjoppen.
mmmfotografie | donderdag 25 maart 2010, 00:56
Inderdaad nog maar net anderhalf jaar. Erg leuk als straks Canon met de 1Ds MKIV uitkomt dan kun meteen ook upgraden naar CS5 of je moet via DNG bestanden gaan werken omdat RAW 5.6 die camera niet kent.
@EdC inderdaad, maar in een boom weg doen of zoals echt wel veel het geval is een tak zie ik geen graten. Maar inderdaad kan ook voor andere dingen worden gebruikt.
Ik werk nog lekker ouderwets in CS3 en wacht wel even tot CS8 of zo want de content aware is leuk maar hoe vaak zal ik dat gebruiken, niet vaak ik schiet gewoon gelijk een goede foto...
Bij het overwegen van een upgrade is het ook slim te kijken naar de versie die je nu gebruikt. Gebruikers van CS2 kunnen nog overstappen via een upgrade. Kom je van CS1 en wil je naar CS5 dan moet je van Adobe een compleet nieuwe versie kopen.
Net ff zitten klooien met deze tool, maar het wordt allemaal wel mooier voorgesteld dan in de werkelijkheid. Het werkt lang niet altijd, zelfs niet op gemakkelijke gedeeltes van een foto
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.
Op eigenlijk elke portretfoto die je neemt zullen oneffenheden te zien zijn. In de vorm van bijvoorbeeld een puistje, wondje of krasje. Het is erg eenvoudig dit soort oneffenheden te verwijderen en dit is vaak het eerste dat ik doe zodra ik een foto in Photoshop inlaad. Ik weet dat jullie liever naar een mooie dame kijken, maar om niemand te beschuldigen van een huid met onvolkomendheden gebruik ik voor deze tutorial lekker veilig een zelfportret.