3 juli 2009, 23:20 | Ger de Gram | 1541x gelezen

Anti-Paparazzi clutch bag; celebs vechten terug

Je hebt fotografen in allerlei soorten en maten. Er zijn mensen die uren naar een bij kunnen staren om de mooiste macrofoto's te maken en je hebt types die de hele dag zich in de GFT-bak van Jennifer Aniston verstoppen om met een gigantische zoomlens haar te grote zonnebril op de plaat te zetten. Voor ieder wat wils, maar laatstgenoemde tak van sport wordt door niet iedereen zo gewaardeerd. Door de celebs zelf in ieder geval zeker niet.

Persoonlijk heb ik zelf niet zoveel met paparazzi's. Iemand in zijn prive-omstandigheid fotograferen, terwijl hij of zij daar totaal geen weet van heeft, vind ik een beetje sneu. Bovendien worden die foto's vaak op een nogal suggestieve wijze gebruikt. Dan heb ik het overigens niet over kiekjes bij publieke gelegenheden en 'rode lopers'. Het blijft een interessante discussie wat de grens is.

MiddelvingerIn de (slechtbekeken) dramaserie Dirt speelt de Britse acteur Ian Hart een schizofrene paparazzo-fotograaf. Ter voorbereiding op deze rol ging hij met de auto van Friends-ster Courteney Cox een rondje rijden. Hij werd vervolgens opgejaagd tientallen fotografen. Hij kon hier op z'n zachtst gezegd niet zo goed tegen. "Als ik in de schoenen van zo'n ster zou staan, dan zat ik allang in de gevangenis voor het slaan van een paparrazo of het vernielen van een camera", vertelde Hurt in een interview.

Ik kan me goed voorstellen dat publieke figuren dit soort toestanden soms zat zijn. Daardoor worden ze echter wel een stuk creatiever. Met regelmaat duiken er foto's met middelvingers op. Niet alleen vanwege de ergernis, maar ook omdat in Amerika de tabloids dat soort foto's niet mogen publiceren. Aangezien er genoeg internetsites zijn die dit wel zonder enige schroom doen, heeft het echter weinig zin. Maar de Paris Hilton's van deze wereld hoeven zich niet meer druk te maken, want er komt een oplossing!

Tenminste, als we Adam Harvey mogen geloven. Deze Amerikaanse ontwerper heeft namelijk een speciale Anti-Paparazzi Clutch Bag bedacht. Deze tas reageert op de flitser van een camera. Wanneer iemand je in het donker flitst, detecteert de tas het en antwoordt door zijn eigen LED-flits te starten, als tegenlicht. Zo wordt de foto onbruikbaar. Hieronder een voorbeeld.

Anti-Paparazzi Clutch Bag

Op dit moment heeft Harvey er patent op aangevraagd en wacht hij op eventuele investeerders. Het is dus nog onbekend of het product uberhaupt op de markt komt.

Het nadeel aan deze tas valt natuurlijk te raden. Een flitser heeft alleen zin in het donker. Overdag zit er voor Heidi Klum, Angelina Jolie, Bruce Willis en al die anderen niets anders op dan die middelvinger maar weer in de lucht te houden.

 Dit artikel doorsturen
 
(5)
Casper de Graaf
ProfielCasper de Graaf | zaterdag 4 juli 2009, 01:13
Wel geniaal bedacht
roger767
roger767 | zaterdag 4 juli 2009, 10:38
schieten ze toch met een een hoge iso en flits uit, of zet je een lampje op je camera.
Die paparazzi zijn slimme gozers die weten wel hoe ze zoiets moeten omzijlen.
Brian [dSLR.nl]
Brian [dSLR.nl] | zaterdag 4 juli 2009, 13:38
Dit is totaal niet nieuw. Ik kocht ruim 15 jaar geleden een tweedehands auto waar een slave flitser (want dat is het gewoon) werd gebruikt in de nummerplaat om bij te snel rijden geen bekeuring te krijgen. Flitste de flitspaal mij, dan flitste mijn auto terug... Denk ik (Ik rij nooit te hard) vrolijk
Ger de Gram
ProfielGer de Gram | zaterdag 4 juli 2009, 17:00
@Brian

Doe mij eens zo'n dingvrolijk Ik kreeg van de week nog een boete binnen: 4 km te hard.
sparkone
Profielsparkone | dinsdag 7 juli 2009, 10:18
Wordt gewoon een soort van slave, goed idee!
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Aan de slag met HDR fotografie


Uit een eerdere bespreking van een website vol met prachtige HDR opnamen bleek dat er veel interesse was voor deze bewerkingsvorm binnen de fotografie. Vooral de tonemapping bewerking die nodig is om een HDR goed te kunnen weergeven kan hierbij voor een surrealistisch effect zorgen. Persoonlijk vind ik dit prachtig en dus had ik een goede reden om opnieuw met High Dynamic Range aan de slag te gaan.

» lees verder (421 woorden)





Photofacts SponsorenCameraTools
TOP-Canvasfoto
FotoCube
Digitale Fotografie: Zwart-wit, door Elja Trum
Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er zijn nog geen beoordelingen.


Photofacts nieuwsbrief
Wekelijks op de hoogte blijven van de artikelen op Photofacts? Schrijf je in voor de nieuwsbrief.