14 maart 2010, 22:24 | | 3177x gelezen

Parijs in 26 gigapixels

Fotograaf Arnaud Frich heeft een bijzondere panorama website gelanceerd; Parijs is 26 gigapixels. Gewapend met een Canon 5D mark II maakte hij 2.346 foto's en voegde deze samen tot één enorme panorama van 354.159 bij 75.570 pixels! Op de panoramafoto zijn bekende punten uit Parijs gemarkeerd.

Op de site is ook een 'making of' te vinden en daarnaast heeft de fotograaf zelf ook nog een stukje geschreven. Het fotograferen van de 2.346 foto's duurde van half twaalf 's ochtends tot half vijf 's middags.

Deze panorama is zeker het bekijken waard. Het bijzondere is uiteraard het inzoomen op een detail. Het is extreem tot hoe ver je kunt inzoomen met behoud van kwaliteit!

Parijs in 26 gigapixels


Elja Trum   Over de auteur; Elja Trum
Elja Trum is oprichter van Photofacts, auteur van een boek over zwart-wit fotografie en schrijft regelmatig voor fotomagazine Zoom.nl. Naast zijn passie voor fotografie werkt hij als e-business consultant bij Directshop.
Elja twittert, is getrouwd en vader van Mika.
 Deel dit artikel
(11)
stephanieverbeken
Profielstephanieverbeken | zondag 14 maart 2010, 23:06
fe-no-me-naal!!
Mark
ProfielMark | maandag 15 maart 2010, 00:17
Net als de foto van Dresden. Moeten wij dan A'dam maar niet eens gaan fotograferen?
Maar erg mooi, Parijs.
Arno
ProfielTwitterArno | maandag 15 maart 2010, 01:43
Vorige week in Las Vegas met een panorama begonnen maar na een paar foto's vanaf de Stratosphere tower lonkte toch weer die eenarmige bandiet en die lekkere biertjes en zijn we uiteindelijk tot 's morgens vroeg in de bar beland en hebben we het de rest van de dagen maar bij onze core business gehouden vrolijk
fotopeter
Profielfotopeter | maandag 15 maart 2010, 08:30
Waarom niet in 's-Hertogenbosch, mooi vanaf de Sint Jan, perfet uitzicht en heel de wereld wil het zien
Ab
Ab | maandag 15 maart 2010, 10:16
Prachtige foto, daar zit veel werk in. Ga binnenkort voor de eerste keer naar Parijs en hoop daar mooie foto's te maken.
tonv
Profieltonv | maandag 15 maart 2010, 11:02
@Arno
Ben je veel lichter geworden in Las vegas of heb je er nog wat aan overgehouden? Overigens, Nicolas Gage heeft er z'n beste acteerprestatie geleverd met de film 'Leaving Las Vegas' maar die heb je vast wel gezien. Het verhaal gaat over iets meer dan een paar biertjes...
Niels
ProfielTwitterNiels | maandag 15 maart 2010, 14:24
Ik voel een nieuwe hype aankomen.. vrolijk
Maar goed, als je dit over een jaartje voor een leuk bedrag aan Google Earth kan verkopen... knipoog

Wel waanzinnig gedaan!
Arno
ProfielTwitterArno | maandag 15 maart 2010, 17:10
Ik ben wel wat kilootjes kwijt geraakt maar dat kwam omdat we 3 dagen tijdens de Nascar race het hele circuit hebben lopen te fotograferen want ik had twee accreditaties. Gelukkig niet zo veel kwijtgeraakt aan de eenarmige bandieten maar wel aan de apple store en frey's want zowieso is de dollar al redelijk ten opzichte van de euro maar alles wat hier in Euro is daar in dollars geprijst dus ben ik i.p.v. met 1 koffer met 2 koffers terug gekomen vrolijk
discocandy
Profieldiscocandy | maandag 15 maart 2010, 20:29

Die panokop is de RODEONVRHead. om precies te zijn de RODEON VR Head HD

Mijn droom panokop..
software wordt erbij geleverd maar wist niet dat hij ook meteen 2 camera's kon aansturen.
Waanzinnig gemaakt deze.
om te beginnen nodal ninja 5 met een 200mm lens nog te doen met de hand.
daarna is het eigenlijk onmogelijk zelf met de hand te doen.

maar om 26mpix op mijn machine te stitchen......
Theo
ProfielTheo | maandag 15 maart 2010, 20:43
Prachtig, iets waar je een hele tijd naar kunt kijken en door heen kunt wandelen.

Theo
Robbie Veldwijk
ProfielTwitterRobbie Veldwijk | woensdag 7 april 2010, 13:16
Dit is zeker gaaf! Veel werk, maar dan heb je ook wat vrolijk
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.

Diafragma; controle over scherptediepte


Met het diafragma controleer je niet alleen de hoeveelheid licht die op je sensor valt, je controleert er ook de scherptediepte in je foto mee. Het diafragma kun je daarbij gebruiken om te zorgen dat alles in je foto scherp is of juist om alles behalve je onderwerp onscherp te maken. Het goed gebruik van je diafragma instellingen is dus erg belangrijk voor je foto, vandaar dat we er met dit artikel eens goed induiken.

» lees verder



Wekelijks op de hoogte
meer info
reeds 3822 inschrijvingen!
Twitter Facebook RSS
Photofacts SponsorenCameraTools
FotoCube

Beoordeel artikel
Beoordeel dit artikel
 BaggerRedelijkPrimaGoedUitstekend
Er is 1 beoordeling.