Gisterenavond heb ik foto's gemaakt van Nikki en Levi in mijn zolderstudiootje. Nikki nam een week of wat geleden contact met me op of ik van hun een shoot wilde doen. Ze had mijn foto's bekeken en was daar over te spreken. Om hun half jaar verkering te vieren leek de shoot haar een leuke verrassing voor haar vriend.
Nu stond ik gisteravond aardig vast in de file op weg naar huis vanuit Linschoten, dus was ik aan de late kant. Jammer voor wat extra voorbereidingen die ik nog had willen doen, maar in elk geval had ik nog tijd om snel een pizza naar binnen te schuiven voordat het stel voor de deur stond.
Die ochtend had ik nog wel wat foto's opgezocht in de stijl die Nikki en Levi volgens mij wel aan zou staan. Ik vind het altijd prettig om wat voorbeelden bij de hand te hebben zodat je bepaalde poses kunt namaken. De foto zelf wordt toch altijd wel anders, maar het geeft je een aardige richtlijn en voorkomt dat je snel zonder ideeën komt te zitten.
Nikki had specifiek om zwart-wit foto's met ontkleed bovenlijf gevraagd, maar het leek me niet onverstandig om gewoon met wat normale portretjes te beginnen. Dat werkt toch een stukje prettiger en geeft zowel de modellen als de fotograaf de tijd om wat aan elkaar te wennen. Aan het eind van de avond heb ik ook nog een paar fotootjes geschoten van beide afzonderlijk.

Ik heb de hele shoot gewerkt met een zwarte achtergronddoek en met slechts één flitser. Op die flitser had ik een grote octa-softbox gemonteerd zodat ik zacht licht had om mee te werken. Persoonlijk vind ik dat prachtig licht, zeker voor dit soort foto's.
We hebben ruim een uur gefotografeert in de studio en nadat Nikki en Levi naar huis waren heb ik alvast een aantal foto's bewerkt en omgezet naar zwart-wit in Lightroom. Zo kon ik het stel dezelfde avond alvast een voorproefje sturen van de foto's.

Al met al een gezellige shoot met wat mij betreft mooie foto's als resultaat.