Eén van de dingen die nog op mijn to-do lijstje stond was het
fotograferen van rook. Ik ben dit een aantal keren tegengekomen op internet, en wilde dit zelf ook graag eens gaan proberen. Met het koude en gladde weer buiten was dit een leuke binnenactiviteit.
In eerste instantie dacht ik dat ik het wel af kon met een net uitgeblazen kaars of lucifers die je net aansteekt. De praktijk bleek echter minder waar, dit zijn onbruikbare artikelen als het je om de rook te doen is. Je moet iets hebben dat constante rook produceert, en het liefst een tijdje achter elkaar.
Mijn eerste plannetje was dus mislukt. Hoe moest ik het dan wel doen? Na wat denken schoot mij iets te binnen wat geschikt kon zijn: wierrook. Deze geven een constante en mooie rook af, en je hele huis is na het fotograferen ook nog eens fris van geur, en niet vergeven van de zwavel.
Na dit bedacht te hebben ben ik naar de dichtstbijzijnde Toko gereden en heb daar twee pakjes aangeschaft. Dit kost trouwens bijna niks, voor een euro heb je twintig stokjes waarmee je dagen vooruit kunt.
Eenmaal thuis heb ik mijn opstelling opgezet. Een zwarte achtergrond, twee flitsers met softbox en natuurlijk niet missen, mijn camera. Ik heb één softbox links en 1 softbox rechts opgesteld bijna tegen het tafeltje waarop de wierrook staat. (deze heb ik in een klem gezet, staat ie lekker stevig)
Om de autofocus van de camera goed te kunnen gebruiken is het handig om bij beide flitsers het instellicht aan te zetten. Hierdoor zie je de rook niet alleen veel beter, maar je kan nu ook prima je autofocus gebruiken.

Na twee hele stokjes te hebben opgerookt (niet letterlijk) begint de rook en geur toch wel zijn tol te eisen. Een beetje draaierig en naar lavendel ruikend heb ik de foto's in Photoshop geladen (onderwijl toch maar even een raampje open gezet).

Het leuke van het fotograferen van rook is tevens dat je in Photoshop met een paar kleine bewerkingen en aanpassingen leuke varianten kan creëren. Zo kun je bijvoorbeeld een kleurtje toevoegen met behulp van de
Hue/Saturation sliders. Een foto van rook met een zwarte achtergrond zet je razendsnel om naar een foto van rook op een witte achtergrond door het toepassen van een inverse (CRTL - I).

Al met al vind ik dit een erge leuke bezigheid, en ik ga hier zeker noch wat uurtjes aan spenderen. Met weinig middelen en kosten is dit een prima bezigheid voor binnen als het buiten nat en guur is.
En uhh nee, ik rook niet!
 |
|
Over de auteur; Niels van der Perk Niels van der Perk is een gepassioneerd fotograaf. Hij houdt zich graag bezig met alles omtrent fotografie. Zijn voorkeuren binnen fotografie liggen bij portretfotografie, studiofotografie en paardenfotografie. |