Een paar weken geleden bracht Adobe een versie van Photoshop uit voor de iPhone. Deze mobiele versie was vooralsnog alleen beschikbaar voor Amerikaanse gebruikers. Vanaf vandaag is de applicatie echter ook te
gratis downloaden voor Nederlanders. Zoals wellicht voor zich spreekt bevat deze applicatie niet de mogelijkheden van het pakket voor je desktop.
De beschikbare mogelijkheden zijn zelfs erg beperkt te noemen. Belangrijkste speerpunt is dat je foto's direct vanuit de applicatie kunt versturen naar Photoshop.com. Ook kun je de online bibliotheek bij deze website vanaf je iPhone bekijken. Je hoeft je afbeeldingen dus niet meer lokaal op te slaan.
Bewerkingen die je kunt uitvoeren zijn onder ander het bijsnijden van foto's, roteren, verzadiging veranderen, zwart-wit omzettingen, een softfocus effect toepassen of een schetstekening van je foto maken. Wel prettig is dat alle bewerkingen niet-destructief zijn; je kunt altijd weer terug naar de originele afbeelding.
Er zijn overigens ook applicaties die voor fotografen wellicht meer kunnen betekenen dan deze app van Adobe. Zo is er bijvoorbeeld
The Best Camera App van Chase Jarvis.

Bron:
iPhoneblog